All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

نحوه طراحی، برنامه ریزی و همچنین هزینه های ساخت فضای ایده آل تان

با طراحی دکوراسیون کلی آشپزخانه، فضایی ایده آل رقم بزنید. این مطلب به عنوان یک راهنما، قدم به قدم راه های ساخت یک دکوراسیون مناسب بر اساس بودجه و سلیقه تان را به شما نشان خواهد داد.

اگر به دنبال یک فضای بزرگ و اصطلاحاً اوپن برای آشپزخانه خود هستید اما قصد ندارید که به خانه ای بزرگ تر نقل مکان کنید، آنگاه تغییر دکوراسیون آشپزخانه در منزل خودتان می تواند کارآمد به شمار رود. خلق یک دکوراسیون مناسب جدا از ساخت فضایی دلپذیرتر و دلبازتر، ارزش کلی خانه شما را نیز بالاتر می برد.

هزینه ساخت دکور آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

ساخت و تبیین دکور خانه به عنوان کاری بزرگ تلقی می شود؛ بنابراین باید برنامه ای اصولی در راستای آن در نظر داشته باشید. اما نگران نباشید چراکه ما در این مطلب قصد داریم تا تمام مراحل را در قالب گام های گوناگون برای ساخت دکور آشپزخانه، برای شما شرح دهیم تا بتوانید در ساخت فضای خود موفق باشید.

  1. طراحی برنامه اولیه

دانستن وضعیت عواملی مانند وضعیت برق و یا لوله کشی آشپزخانه بسیار مهم است. وضعیت این عوامل را باید در همان ابتدا جویا شوید تا بتوانید دکور آشپزخانه خود را متناسب با وضعیت سیستم های آشپزخانه خود تدوین کنید. در مورد نوع کارآیی دکور خود تأمل داشته باشید و میزان فضای تقریبی مورد نیاز برای ساخت دکور را محاسبه کنید. برای مثال به این فکر کنید که آیا فضایی برای قرار دادن میز ناهارخوری در آشپزخانه مورد نیاز است و یا اینکه آیا قصد دارید تا آشپزخانه خود را اوپن کنید؟

اطمینان حاصل کنید که دکور جدید به گونه ای طراحی خواهد شد تا آشپزخانه بتواند میزان نور طبیعی بیرونی کافی و مناسبی را در بر بگیرد. ممکن است که در طراحی دکور جدید نتوانید به اضافه کردن پنجره ها فکر کنید، اما شاید بتوان تدابیری در جهت شیشه ای کردن سقف اندیشید. به هر حال باید نوعی طراحی را طوری انجام دهید که در آخر شاهد فضایی تاریک و تنگ نباشید.

هزینه ساخت دکور

تعیین میزان بودجه ای که در دست دارید به عنوان قدمی مهم به شمار می رود. در مورد نوع دکور خود باید با پرس و جو از شرکت های مختلف به براورد مالی برسید.

دکوراسیون آشپزخانه
هزینه ساخت دکور

حواستان باشد که حدود 10% از کل بودجه تان را باید برای هزینه های جاری کنار بگذارید.

  1. انتخاب یک مهندس طراح

پس از تصمیم گیری در مورد نوع فضای آشپزخانه و نوع دکور آن، در قدم بعد به سراغ یک مهندس طراح بروید تا او بتواند با دادن پیشنهادات مختلف، به شما کمک کند تا بفهمید که چه کارهایی می توانید انجام دهید و همچنین می فهمید که چگونه باید متناسب با بودجه خود، طراحی دکوراسیون را انجام دهید. با ارزیابی مدرک مهندس مورد نظر، از انتخاب یک فرد حرفه ای مطمئن شوید و در انتخاب یک فرد حرفه ای، با دوستان و خانواده خود نیز می توانید مشاوره کنید.

در ابتدا، بهتر است که لیستی شامل 3 الی 4 نفر از مهندسین مختلف تهیه کنید. سپس با مشاهده کارهای قبلی و سابقه این مهندسین و همچنین صحبت با کارفرمایان سابق آن ها، می توانید فرد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  1. انتخاب یک سازنده

برای انتخاب چنین فردی، می توانید از نظرات دوستان و آشنایان خود بهره ببرید. مهندس طراحی هم ممکن است بتواند افرادی که قبلاً با آن ها در ساخت دکور همکاری کرده است را به شما معرفی کند. همانند انتخاب مهندس طراحی، در انتخاب یک سازنده هم دقت به خرج دهید و مدارک مربوط به تخصص و بیمه او را بازبینی کنید. با نگاهی به کارهای قبلی فرد سازنده، مطمئن شوید که او فردی قابل اعتماد برای انجام کارهای شما می باشد.

هزینه های مربوط به ساخت دکور در هر ساختمان متفاوت است. باید به فرد سازنده دکور  حداقل به مدت سه هفته زمان بدهید تا بتواند براوردهای مالی ساخت را بدست آورد. سازنده در طی مدت زمان سه هفته ای تحقیقاتی در حوزه براورد قیمت قطعات مورد نیاز انجام خواهد داد. پس از مشخص شدن قیمت، از سازنده دکور خود بخواهید تا به شما یک برنامه معین و زمان بندی شده ارائه دهد.

  1. از یک طراح آشپزخانه مشاوره بگیرید

می توانید همزمان با انتخاب یک سازنده دکور، به فکر استخدام یک طراح آشپزخانه نیز باشید. مهندس طراح ممکن است که طراحی کلی آشپزخانه را برای شما ترسیم کرده باشد، اما برای اجرای این طرح ها، زمان آن رسیده که نوع اجرا را به دست یکی از شرکت های فعال در صنعت آشپزخانه بسپارید. این شرکت ها می توانند طراحی مورد نظر را به بهترین شکل ممکن پیاده کنند و همچنین در بهبود این طرح ها هم می توانند کمک شایانی داشته باشند.

پس از ترسیم شدن طراحی کلی دکور و انتخاب افراد مربوط به حوزه ساخت و اجرا، آنگاه می توانید وارد بحث های جزئی طراحی، مانند وضعیت برق رسانی و لوله کشی آشپزخانه شوید. در مورد نوع پرداختن به این جزئیات در قدم های بعدی توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه
  1. کار ساخت را از مناطق مهم و اساسی شروع کنید

پس از طی همه مراحل مربوط به طراحی و استخدام افراد اجرایی، کار ساخت را می توانید کلید بزنید. در ابتدا، بهتر است که به سراغ اولویت های اول بروید. عوامل اولویت اول شامل نوع قرار گیری دیوارها، نوع و جنس سطح زمین آشپزخانه، بحث عایق بندی و درزبندی اقلام مختلف و همچنین بحث برق رسانی و لوله کشی آب می شود.

پس از به جریان انداختن کارهای مربوط به عوامل اولویت اول، می توانید به سراغ عوامل اولویت دوم خود بروید که این عوامل شامل بحث هایی در نورپردازی و جاگذاری چراغ ها و کاشی کاری می شود. برای درست کردن پوشش کف و سطح زمین آشپزخانه ملزم به صرف مدت زمان زیادی خواهید بود.

در مورد نوع قرارداری که با عوامل طراحی و اجرایی خود می بندید، باید دقت به خرج دهید. بر اساس گفته یکی از مهندسین طراحی، در اکثر قراردادها، برای مرحله ارزیابی و بررسی میزان پیشرفت کار، باید به صورت مرحله ای پرداخت هایی صورت بگیرد. این حرف بدان معناست که مهندس طراح در طی هر بازبینی خود، مبلغی را دریافت می کند تا به شما بگوید چه درصدی از کار جلو رفته است پس از اتمام کامل کار، شما مبلغ نهایی را به مهندس طراح پرداخت خواهید کرد.

  1. مراحل نهایی

پس از اتمام مرحله ساخت دکور، ممکن است که به مشکلاتی برخورد کنید. این عیب ها و مشکلات می توانند مربوط به ریزه کاری های کار ساخت دکور باشند. این نکته را بدانید که باید قسط پرداختی آخر را موکول به هنگامی کنید که تمام مشکلات برطرف شده باشند. در مورد ساخت و طراحی درست تمام عوامل مانند بحث های مربوط به برق و آب و گاز اطمینان حاصل کنید.

قبل از بحث هایی مانند ساخت و جاگذاری کابینت ها و ظروف داخل آن ها، باید کارهای مربوط به کف و سطح زمین آشپزخانه انجام شده باشد. ساخت کلی آشپزخانه ممکن است حدوداً تا 4 هفته طول بکشد. پس از جاگذاری کابینت ها، شرکت ساخت دکور به سراغ ساخت سطوح روی کابینت ها می رود که کار ساخت و جاگذاری این سطوح حدوداً 2 هفته به طول می انجامد. در طی این 2 هفته، می توانید به کارهایی مانند رنگ آمیزی دیوارها و بحث های مربوط به نورپردازی برسید. پس از درست شدن سطوح بالای کابینت ها، کار ساخت دکور شما تمام خواهد شد!

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password