All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

همه ما دوست داریم خانه ای زیبا داشته باشیم و همه ما برای این که بتوانیم خانه ای زیبا داشته باشیم هزینه می‌کنیم.

برای این که خانه ای زیبا داشته باشم و دکوراسیون خانه ما درست و مناسب باشد باید به چند نکته توجه کنیم:

توجه به اتاق‌ها

وقتی وارد خانه‌ای می‌شوید چه می‌بینید ؟در ابتدا اتاق.

نقطه کانونی هرجایی مهم‌ترین نقطه برای طراحی و دکوراسیون خانه است و شما وقتی وارد اتاق می‌شوید در ابتدا چشمتان به وسایل اتاق می‌افتد..

طراحان و معماران برای دکوراسیون خانه به این نکات توجه خاصی دارند :

زیبایی‌ها را برجسته کنید

به‌طورکلی، اتاق‌های خانه نقطه‌ای کانونی در داخل خوددارند. در این صورت کاری که لازم است انجام دهید این است که طراحی خانه خود را به شکلی بچینید که این ویژگی موجود را برجسته نشان دهد. این کار همچنین باعث می‌شود که آسان‌تر تصمیم بگیرید که طرح‌بندی اتاق را چگونه انجام دهید.و چگونه دکوراسیون خانه خود را طراحی نمایید..

پنجره‌ها و چشم‌اندازهای بیرونی

چشم‌اندازها (به‌ویژه نماهایی که بسیار چشمگیر هستند) انتخابی آسان برای نقطه کانونی هستند.

تا جایی که امکان دارد پنجره‌ها بزرگ باشد تا بتوانید از زیبایی‌ها لذت ببرید و دکوراسیون خانه شما نیز زیبا باشد.

طراحی خانه
استفاده از شومینه در طراحی خانه

شومینه‌ها

شومینه‌ها می‌توانند به اتاق جلوه زیبایی  دهند. سعی کنید قسمتی مخصوص نشستن در اطراف آتش ایجاد کنید، و در صورت امکان، قطعه‌ای هنری در بالای طاقچه شومینه قرار دهید که دکوراسیون منزل شما بسیار زیبا گردد و شما از دیدن آن لذت ببرید.

قفسه‌های داخلی

گاهی قفسه‌های داخلی و شومینه‌ها را می‌توان در کنار هم استفاده کرد. حتی اگر این کار را هم نتوانید انجام دهید، این فرایند بازهم بسیار آشنا است. فضایی مخصوص نشستن در اطراف قفسه‌ها ایجاد کنید و سطوح خود را به شکلی دکور کنید که دکوراسیون منزل خانه شما بسیار زیبا و دل‌نشین باشد و شما در آن احساس آرامش کنید.

سقف‌های طاق دار

برای دکوراسیون  خانه بااینکه سقف‌های طاق دار ازلحاظ دیزاین نیاز به کار خاصی ندارند، ولی مهم است که رنگ آن‌ها تازه و تمییز باشد و چراغ برجسته‌ای روی آن‌ها استفاده شود دکوراسیون خانه نیازمند صرف هزینه بالا نیست و کمی سلیقه می‌خواهد.

آثار هنری:

شما می‌توانید با یک نقاشی بسیار ساده و البته زیبا خانه‌ای زیبا داشته باشید که در آن احساس آرامش داشته باشید و دکوراسیون خانه شما نیز جذاب باشد. دکوراسیون خانه شما می‌تواند با آثار هنری زیباتر گردد.

طراحی خانه
استفاده از آثار هنری در طراحی خانه

پوشش‌های دیواری در آشپزخانه

آشپزخانه‌ها و حمام‌ها معمولاً استانداردهای خاص خود را برای نقطه کانونی دارند. معمولاً پوشش کاشی دیواری چه در دوش حمام یا پشت اجاق گاز بهترین گزینه است. مجدداً سعی کنید که دارای رنگ یا طرحی برجسته باش.

اثاثیه برجسته

یک قطعه بزرگ و برجسته از اسباب و اثاثیه می‌تواند به‌عنوان نقطه کانونی عمل کند. این اتفاق عمدتاً در اتاق‌های غذاخوری و اتاق خواب‌ها صورت می‌گیرد، جایی که طبیعتاً یک اثاثیه مرکزی در اتاق وجود دارد. در اینجا، می‌توانید وسیله‌ای تأکیدی روی میز را استفاده کنید یا اینکه از متکاهای روی تخت برای جلب‌توجه استفاده کنید.

از این اشتباهات اجتناب کنید

علاوه بر اینکه باید بدانید چگونه یک نقطه کانونی به وجود آورید، مهم است که بدانید در دام چه اشتباهاتی نیفتید. در ادامه به برخی از رایج‌ترین اشتباهات در این زمینه اشاره می‌کنیم که معمولاً طراحی یکپارچه اتاق را به هم می‌ریزند.

داشتن بیش از یک نقطه کانونی

طراحی دکوراسیون خانه دشوار نیست وقتی‌که اتاقی دو قسمت کاربردی مجزا دارد (مثلاً آشپزخانه و قسمتی برای غذاخوری)، ممکن است وسوسه شوید که دونقطه کانونی ایجاد کنید. ولی، این کار می‌تواند بیننده را گیج کند. معمولاً، اتاق بهتر است که یک نقطه کانونی مرکزی و در صورت نیاز یک نقطه کانونی ثانویه داشته باشد. در این حالت، نقطه کانونی باید بخشی از کاربرد اصلی اتاق باشد.

فراموش کردن چارچوب‌بندی منطقه:

هنگام طراحی دکوراسیون خانه حتی اگر اتاق شما یک نقطه کانونی داخلی دارد، این بر عهده شماست که جزئیاتی اضافه ایجاد کنید و یا حذف نمایید  تا توجه چشم‌ها به آن نقطه معطوف شود. المان‌های طراحی اضافی در اطراف نقطه کانونی برگزیده خودتان قرار دهید تا توجه‌ها را جلب کنید.

حذف کردن نور

برای دکوراسیون  خانه باید هر نقطه کانونی باید منبع روشنایی مخصوص به خود را داشته باشد تا بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

انتخاب نقطه کانونی یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی داخلی است، و دلیل خوبی نیز برای این امر وجود دارد. این نقطه اولین چیزی است که وقتی افراد وارد اتاق شوند می‌بینند، و مرکز طرح‌بندی فضای شماست. چند تغییر کوچک می‌تواند کمک کند که دیزاین شما وارد مرحله جدیدی شود.

طراحی خانه
کم کردن نور خانه در طراحی داخلی خانه

روش‌های ساده برای زیبایی و دکوراسیون خانه

برای دکوراسیون خانه چند راهکار وجود دارد که برای شما به‌اختصار نوشته می‌شود :

 برای دکوراسیون خانه روی دیوارها سایه بی اندازید.

برای زیبایی و بهتر شدن خانه و دکوراسیون خانه به‌جای این‌که دیوار‌ها را یکدست رنگ‌آمیزی کنید، می‌توانید پایین دیوار را تیره و بالای آن را روشن کنید و به‌این‌ترتیب سایه‌روشن ایجاد کنید. این‌یک تغییر ساده اما بزرگ و چشم‌گیر است.

 استفاده از سینی

به‌منظور ایجاد زیبایی و تنوع و دکوراسیون خانه ، کنترل تلویزیون و ضبط‌صوت و … را به‌جای خود میز روی یک سینی زیبا قرار داده و سینی را روی میز بگذارید.

نقاشی کردن و زیبایی  آباژور 

برای طراحی دکوراسیون  خانه یک کاغذ ارزان بخرید و بارنگ قرمز روی آن نقاشی کنید. این کاغذ را روی آباژور اتاق‌خواب بچسبانید. با این کار به‌سادگی حسی رمانتیک در فضای اتاق ایجاد می‌کنید.

تغییر جای آثار هنری

می‌توانید کاری متفاوت انجام دهید . همیشه که نباید گلدان‌های سفالی را روی قفسه ویترین گذاشت. این بار آن‌ها را درجاهای غیرمعمول قرار دهید. مثلاً داخل آشپزخانه یا حمام و یا حتی بالای در بگذارید!

پشت قفسه‌ها کاغذ‌دیواری بچسبانید.

هنگام اجرای دکوراسیون خانه به‌جای این‌که دیوارهای کناری قفسه یا کابینت‌ها را کاغذدیواری کنید، یک‌تکه کاغذدیواری کوچک را پشت قفسه‌ها یا کابینت بچسبانید.

شمع‌ها زیبایی می‌بخشند

برای دکوراسیون خانه می‌توانید چند عدد شمع را داخل شیشه‌های خالی مربا قرار دهید و این شیشه‌ها را درجاهای مختلف خانه قرار دهید. با این کار فضای‌ خانه را رمانتیک خواهید کرد.و دکوراسیون خانه  شما بسیار جذاب خواهد بود.

هماهنگی وسایل خانه

برای زیبایی خانه و دکوراسیون خانه فضای داخلی خانه را با اضافه کردن یک میز آکریلیک و یا یک میز فندقی رنگ، مدرن کنید.

استفاده از کاشی برای دکور

اگر قصد دارید دکوراسیون خانه را به زیبایی انجام دهید از کاشی‌های دکوراتیو برای ایجاد بافت متفاوت در سقف‌ اتاق استفاده کنید و یا سقف را بارنگی متفاوت از رنگ دیوار‌ها رنگ کنید.

کف اتاق را تغییر دهید

اگر دوست دارید طراحی خانه شما زیباتر باشد اگر از کف چوبی اتاق‌ها خسته شده‌اید و دوست دارید آن را تغیر دهید و از طرفی پول لازم برای این کار را ندارید نگران نباشید. می‌توانید به‌راحتی کف اتاق‌ها را رنگ بزنید.

یک میز چای‌خوری بسازید.

هنگام طراحی  دکوراسیون  خانه آیا تمام سطح میز پر از کتاب‌های قطور و بزرگ‌شده؟ کتاب‌های هم‌رنگ را روی‌هم چیده و خود آن‌ها را به یک میز کوچک تبدیل کنید.

 میز کنار دیوار به‌جای بار خانگی

دلتان می‌خواهد یک میز بار داشته باشید اما نمی‌توانید برای آن هزینه‌ای بپردازید؟ نگران نباشید، میز کنار دیوار می‌تواند جای بار را برای شما پر کند. سطل یخ، جام و نوشیدنی موردعلاقه‌تان را روی آن بگذارید تا ظاهری شکیل‌تر داشته باشد.

 کم کردن هزینه‌ها

به‌جای خریدن صندلی‌های جدید و گران‌قیمت برای دکوراسیون خانه خود ، برای صندلی‌های قدیمی‌تان روکش جدید تهیه کنید.

 درهای خانه را تغییر دهید و یا رنگ‌آمیزی کنید

در‌ها هم قسمتی از دکور خانه هستند پس چرا آن‌ها را تغییر ندهیم؟ مثلاً دریکی از اتاق‌ها را صورتی‌رنگ کنیم. این کار اتاقتان را فوق‌العاده زیبا و متغیر می‌کند.

 رنگ‌آمیزی صندلی‌های قدیمی با اسپری

با اسپری کردن رنگ روی صندلی‌های اتاق ناهارخوری، ظاهر آن‌ها را کاملاً تغیر دهید. رنگ‌آمیزی با اسپری فضای خانه شمارا تغییر می‌دهد و هزینه‌های شما نیز کاهش پیدا می‌کند.

نور خانه را کم کنید.

برای زیبا شدن خانه و دکوراسیون خانه  بهترین راه  و ارزان‌ترین راه‌حل برای تغییر دکوراسیون، کم کردن نور است. می‌توانید با اضافه کردن چندلایه پرده و یا پوشاندن پنجره‌ها فضا را کم‌نور و هنری کنید.

 خرید وسایل آشپزخانه جدید

نیازی نیست برای تغییر دکوراسیون، کل آشپزخانه را زیر‌و‌رو کنید. می‌توانید با عوض کردن کابینت‌ها ظاهری نو به آشپزخانه بدهید.

 جا‌به‌جا کردن وسایل

با بیرون بردن وسایل خانه و آوردن وسایل حیاط به داخل خانه اتاق نشیمن را متحول کنید و خانه خود را زیباتر نموده و دکوراسیون خانه‌تان را به زیبایی طراحی کنید.

 از برچسب‌های دکوراتیو استفاده کنید.

هنگامی‌که قصد دارید  دکوراسیون خانه را طراحی کنید  برچسب‌های دیواری که به‌صورت ورقه‌ای موجودند راهی عالی و ارزان برای زیباتر کردن اتاق شما هستند. روی در یا دیوار و حتی کابینت‌ها از برچسب‌هایی که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند بچسبانید.

عوض کردن پرده حمام

پرده حمام را جمع کنید و آن را با مربع‌های پلاستیکی یا هر چیزی به‌غیراز حلقه‌های فلزی ببندید و تفاوت حمام را با قبل مشاهده کنید.

 میز مخصوص  برای عکس‌های خانوادگی

به‌جای قاب کردن تمام عکس‌ها، یک عکس را داخل کاسه روی میز، جایی که همه بتوانند آن را ببینند قرار دهید. هرازگاهی عکس‌های قدیمی را با یک عکس جدید جایگزین کنید تا در گوشه منزل جایی زیبا برای عکس‌های خانوادگی داشته باشید.

 بشقاب‌ها و تغییر دکوراسیون خانه

بشقاب‌های یادگار و قدیمی  مادربزرگ و بشقاب‌های دیگری که خیلی وقت است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید را از کمد بیرون آورید و آن‌ها را در کنار ظروف غذاخوری همیشگی قرار داده و میز شام‌تان را نو کنید. برخی از اشیا قدیمی می‌توانند وسیله خوبی برای شما باشند تا دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید.

بالش‌هایی که با حروف الفبا تزیین‌شده‌اند، یک ایده نو

به‌جای خریدن روتختی‌ جدید، همان روتختی قبلی را با چندتکه نخ خوش‌رنگ گلدوزی کنید یا حروف اول اسمتان را با نخ پررنگ روی بالش‌ها بدوزید.

 از لبه پنجره به‌عنوان ویترین استفاده کنید.

می‌توانید تعدادی اسباب‌بازی را با اسپری رنگ کنید و آن‌ها را روی لبه‌ی پنجره قرار دهید.

 دیوار‌ها را با وسایل ارزان تزیین کنید.

چند قاب ساده به دیوار‌ها بیاویزید. اضافه کردن تعدادی قاب سفید با عکس‌های سیاه‌و‌سفید راهی زیرکانه و ارزان برای زیباتر کردن دیوار‌های خالی است.

 فضاسازی با نصب قفسه به دیوار‌ها

یک قفسه بلند در یک اتاق باریک قرار دهید. با این کار می‌توانید فضا را بزرگ‌تر نشان دهد.

با یک آیینه اتاقتان را کاملاً تغییر دهید.

قرار دادن یک آیینه در اتاق با منعکس کردن تصاویر و رنگ‌ها اتاق شمارا بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

 اضافه کردن یک قالیچه و تغیر فضای خانه بدون هزینه اضافی

با پهن کردن یک قالیچه بزرگ کنفی، به فضای خانه ظاهری مدرن و تمیز بدهید. می‌خواهید تغییرات جذاب‌تری داشته باشید؟ از یک قالیچه پُرز دار یا راه‌راه استفاده کنید.

استفاده از بالش‌های مختلف، بهترین تنوع ممکن

با عوض کردن بالش‌ها یا خرید چند عدد بالش و کوسن جدید بدون هزینه زیاد مبل راحتی‌تان را نو نوار کنید.

داخل کمد لباس نقاشی بکشید.

بله، کمد لباس هم به تنوع نیاز دارد! بارنگ‌های شاد داخل کمد‌ لباستان را رنگ‌آمیزی کنید یا نقاشی بکشید تا هر بار در آن را باز می‌کنید هیجان‌زده شوید.

 به دیوارهای منزلتان توجه کنید

برای این‌که بتوانید از دکوراسیون خانه خود را زیباتر کنید با تغییرات کوچک روی دیوار‌ها می‌توان فضا را کاملاً تغییر داد. مثلاً می‌توانید روی دیوار‌ها خطوط راه‌راه پهن یا باریک بکشید.

طراحی خانه
استفاده از خطوط راه راه در طراحی دیوارهای خانه

 با رنگ‌آمیزی خلاقیت به خرج دهید.

رنگ دیوار‌ها تم اتاق را مشخص می‌کند. اگر می‌خواهید ظاهر اتاق را عوض کنید درها را بارنگ سیاه و دیوارها را بارنگ سفید رنگ‌آمیزی کنید.تا خانه شما زیباتر به نظر برسد

 چراغ اتاق را تغییر دهید

لازم نیست یک آباژور جدید تهیه کنید می‌توانید با اضافه کردن چند قطعه از جنس برنج به پایه‌ی چراغ آن را به‌روز کنید.

از دور ریختی‌ها استفاده نمایید.

یک نکته جالب: لباس‌های دورریختنی و بی‌استفاده شبیه پارچه‌های کتان قدیمی هستند و با هزینه‌ی ناچیز به روبالشی‌های جدید شما تبدیل می‌شوند.

روی دیوارها سایه بیاندازید.

به‌جای این‌که دیوار‌ها را یکدست رنگ‌آمیزی کنید، می‌توانید پایین دیوار را تیره و بالای آن را روشن کنید و به‌این‌ترتیب سایه‌روشن ایجاد کنید. این‌یک تغییر ساده اما بزرگ و چشم‌گیر است.

با استفاده از سینی به وسایل نظم بدهید.

برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا و طراحی خانه برای ایجاد تنوع، کنترل تلویزیون و ضبط‌صوت و … را به‌جای خود میز روی یک سینی زیبا قرار داده و سینی را روی میز بگذارید.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password