All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

سطوح آشپزخانه – هر آنچه که باید در مورد آن ها بدانید

در هر آشپزخانه، سطوحی لازم است که جدا از کارایی بتوانند ظاهری امروزی و شیک داشته باشند.

در حالی که کابینت ها تعیین کنندۀ سبک اصلی شما برای آشپزخانه تان خواهند بود، اما هرگز تأثیر سطوح روی آن ها را در سر و شکل دادن فضای آشپزخانه دست کم نگیرید. این سطوح نیز همراه با کفپوش زمین آشپزخانه، به صورت افقی قرار خواهند گرفت که این چینش باعث می شود تا آن ها مهم جلوه کنند؛ پس بهتر است که در مورد انتخاب نوع سطوح آشپزخانه از همان ابتدا تأمل داشته باشید و نسبت به انتخاب آن ها بی اهمیت نباشید.

سطوح آشپزخانه ای در چند سال گذشته کاملاً دست خوش تغییر شده و امروزه انتخاب وسیعی را متناسب بودجه های گوناگون ارائه داده اند. تکنولوژی مواد بسیار محکمی به ما برای ساخت سطوح داده است که عملاً گزینۀ اقلام غیرقابل خراب شدن برای شلوغ ترین خانه ها در دسترس هستند. همچنین امروزه با رایج شدن آشپزخانه های سبک اوپن که در مواقعی با پذیرایی تداخل فضایی دارند باعث شده تا سطوح لوکسی برای آشپزخانه ها معرفی شود تا آن هایی که مایل هستند از این اقلام برای ظاهر آشپزخانۀ خود بهره ببرند.

در اینجا مواردی را ذکر می کنیم که باید به هنگام انتخاب سطح اوپن آشپزخانۀ خود به آن ها توجه کنید.

بودجه خود را ارزیابی کنید

سطوح در بازه های مختلف قیمتی از لمینت های ارزان تر تا سنگ های گرانیتی گران قیمت قرار دارند و آنچه که قرار است انتخاب کنید بستگی به میزان بودجۀ شما خواهد داشت. گزینه های ارزان تر می توانند ایدۀ خوبی باشند  اما ممکن است که جنس های ارزان تر نتوانند دوام بالای سطوح گران قیمت تر را تداعی کنند.

طراحی داخلی آشپزخانه
ایده های مختلف متناسب با بودجه در طراحی داخلی آشپزخانه

اگر بودجه شما محدود است، می توانید ترکیبی از سطوح مختلف را مورد استفاده قرار دهید. پنل های گران قیمت تر را در جاهای پرکار آشپزخانه مانند اطراف گاز یا سینک قرار دهید و از چوب و لمینت در بقیۀ مکان ها استفاده نمایید. ترکیب سطوح مختلف برای آشپزخانه می تواند ایدۀ خوبی باشد و همچنین باعث می شود که فضای شما بروز و مدرن به نظر رسد.

به طرح کلی آشپزخانه توجه داشته باشید

اگر در مورد طراحی کلی آشپزخانه یک پیش فرض برای خود داشته باشید، این پیش فرض می تواند به شما یک مسیر خوب به سمت چیزی که ممکن است ایده آل باشد نشان تان دهد. استفاده از پنل های قالبی می تواند آسان تر و سریع تر برای شما تمام شود، در حالی که مواد بدون درز مانند کامپوزیت ها هم ممکن است به کار بیایند؛ مخصوصاً اگر فضاهای گوشه ای زیادی دارید.

عواملی که موجب ایجاد هزینه های اضافه می شوند

معمولاً نصب سطوح سنگی، گرانیتی و برخی از سطوح چوبی نیازمند به یک فرد حرفه ای در این زمینه هستند. برای مثال، هر برشی که لازم است تا اطراف سینک آشپزخانه زده شود، در حدود 80 الی 100 پوند هزینه خواهد داشت. قالب گیری سنگ برای خودِ سینک هم دارای هزینه هایی است.

پروفیل مورد نظر خود را انتخاب کنید

میزان ضخامت سطوح از جمله مواردی است که می تواند در شکل دهی آشپزخانه مؤثر باشد. پروفیل های نازک تر با حدود 10 تا 20 میلی متر همچنان دارای محبوبیت هستند اما پروفیل های ضخیم تر که معمولاً با اضافه شدن لایه ای سنگی به وجود می آیند، می توانند لبه هایی به ضخامت 50 میلی متر تشکیل دهند که این نوع پروفیل ها هم امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

ضخامت استاندارد 30 میلی متر است.

انتخاب یک سطح متناسب با وضعیت تان

از جمله محبوب ترین مواد برای پوشاندن سطوح آشپزخانه می توان به لمینت، گرانیت، چوب، شیشه، سنگ کامپوزیت و استیل ضد زنگ اشاره کرد که هر یک مزایای متفاوتی دارند، بنابراین مهم است که به تمام مزایای مربوط به این نوع سطوح نگاهی بیندازید.

بسیاری از نمونه سطوح ساخته شده دارای جنس هایی از سنگ مرمر یا بتن هستند که این نوع از سطوح بسیار پرهزینه اند و در صورتی که شما در بودجۀ خود دچار محدودیت هستید، می توانید به جای این سطوح سراغ نمونه های با کیفیتی بروید که مشابه این نوع سطوح هستند. پنل های لمینت قالبی، می توانند بدون در برداشتن هزینۀ بالا، جلوه ای زیبا همراه با کار آیی و دوام را به شما ارائه دهند. چوب یکدست نیز می تواند یک گزینه خوب باشد چون نگهداری آن آسان است.

سطوح چوبی سخت

سطح چوبی سخت چگونه است؟

سطح چوبی جزء سطوح محبوب قدیمی است که می توانند بر اساس شمایلش حسی کلاسیک را القاء کند، چوب برخی درختان در گروه چوب های سخت هستند که بر درختان ” نرم ” مثل چوب کاج، به علت استحکام بالا ارجحیت دارند. از جمله چوب های سخت معروف می توان به چوب درختانی چون بلوط و گردو اشاره کرد. همیشه سعی کنید که آمار دقیق مربوط به چوب های سخت را از منابع موثق جویا شوید.

طراحی داخلی آشپزخانه
استفاده از چوب در طراحی داخلی آشپزخانه

بهترین مکان برای استفاده از سطوح چوبی می توانند مکان های مربوط به غذاخوری باشند؛ چوب هایی مثل چوب درخت ساج از آنجایی که ضد آب بوده و دارای محتوای روغنی زیادی هستند، می توانند برای استفاده پیرامون سینک آشپزخانه ایده آل تلقی شوند.

برای ایجاد یک ظاهر خوب برای آشپزخانه، به ظواهر دیگری مانند شیشه یا استیل ضد زنگ می توان اشاره داشت که این ظاهر هم می تواند حسی گرم به آشپزخانه القاء کند.

سطح چوبی چقدر بادوام است؟

اگر سطوح چوبی به درستی جاگذاری شده و نگهداری شوند، مدت زیادی دوام خواهند آورد اما باید حواستان باشد که از آن ها به عنوان تخته گوشت برای خرد کردن مواد استفاده نکنید و یا ماهیتابه داغ را مستقیماً بر روی چوب قرار ندهید چرا که این کار می تواند باعث سوختن سطح چوب شود.

انعطاف پذیری و کار نصب چوب بسیار آسان است و برای استفاده در اغلب شرایط می تواند مناسب باشد.

آیا سطوح چوبی نیاز مراقبت های اولیه دارند؟

سطوح چوبی سخت برای نصب و جاگذاری نیازمند استفاده از روغن هستند. همچنین در بازۀ های زمانی مختلف نیاز به تمیز کردن سطوح چوبی خواهید داشت. در هفتۀ اول روزی یک بار، در ماه اول هفته ای یک بار و در سال اول ماهی یک بار سطوح چوبی نیاز به تمیز شدن دارند.

چگونه از سطوح چوبی نگهداری کنیم؟

برای نگهداری چوب ها باید از قوانین خاصی پیروی کنید. از قراردادن چوب در معرض گرما خودداری کنید و همچنین از خیس ماندن طولانی سطوح چوبی، به خصوص در اطراف سینک باید اجتناب کرد. برای جلوگیری از خیس شدن سطح چوب ها می توانید با نصب اقلامی به دیوار، ظروف خود را در حالت آویزان برای خشک شدن قرار دهید. برای جلوگیری از پوسیدگی چوب، باید فوراً به خشک کردن جاهای خیس بپردازید. برای روغن کاری و جلوگیری از خشک شدن چوب ها می توانید از روغن ذرت استفاده کنید. خبری خوبی که برای سطوح چوبی قرار دارد این است که می توان به راحتی خط و خراش های موجود روی سطح چوب را از بین برد. بدون استفاده از روغن و یا مکمل دیگری، یک سمباده 150grit می تواند خط ها را از بین ببرد. استفاده از یک سینک دارای عمق نیز می تواند از خیس شدن سطح چوبی جلوگیری کند. هیچگاه یک ماهیتابه داغ را مستقیماً نباید روی سطح چوبی قرار دهید و باید همواره از یک دستمال زیری برای این کار استفاده کنید. برای تمیز کردن سطح چوبی به آب ولرم، ماده شوینده و یک دستمال نرم نیازمندید. از استفاده محصولات شوینده با درصد مواد شیمیایی بالا جداً خودداری کنید.

سطوح ترکیبی

سطوح ترکیبی چگونه اند؟ این سطوح ساخته شده از سنگ کوارتز 90% با پیوندی از درصد کوچکی ناخالصی های گوناگون تشکیل شده اند که به “کامپوزیت کوارتز” یا “سنگ مهندسی شده” معروف هستند. این دسته از سطوح بسیار مقاوم اند، تقریباً هیچ منفذی ندارند و در مقابل خراش، پوسیدگی و گرما هم کاملاً مقاوم اند که این قضیه باعث شده تا شرایط گارانتی مدت داری نیز به همراه خود داشته باشند.

همچنین این سطوح بر خلاف سطوح سنگی، به مرور زمان در عواملی مانند رنگ و یا مورادی دیگر تغییر شکل نخواهند داد.

به عنوان سطوحی با دوام و زیبا می توان سطوح ترکیبی را در همه جا مورد استفاده قرار داد، از کنار گاز گرفته تا کنار سینک ظرفشویی.

رنگ هایی مانند خاکستری تیره و آبی می توانند سبکی بسیار مدرن و امروزی را به آشپزخانه های شما القاء کنند. اگر می خواهید به سبک قدیمی خود عمل کنید، می توانید همان زمینۀ رنگی کرم را مورد استفاده قرار دهید.

سطوح ترکیبی چقدر دوام دارند؟

این سطوح دارای ترکیبی بسیار سخت و با دوام در مقایسه با بسیاری از سنگ های طبیعی هستند. از آنجایی که این از مواد رنگی در این سطوح استفاده می شود، این سطوح در برابر خط و خش مقاوم اند. به ندرت پیش می آید که سطوح ترکیبی دچار خط و خش شوند و یا اینکه دچار لکه شوند. اگر هم مشکلی برای این سطوح پیش بیاید، توسط یک فرد متخصص مشکل به راحتی برطرف خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که سطوح ترکیبی از جنس اکریلیک راحت تر قابل بازیابی و تعمیر خواهند بود اما در سطوح کوارتز ممکن است که نشانه هایی از لک، همچنان پس از تعمیر آن بر روی سطح باقی بماند.

انعطاف پذیری و جاگذاری این نوع سطح به گونه ای است که می توان آن را به شکل های مختلف و بدون ایجاد اتصالات متعدد، به شکل ساده و بدون درز ایجاد کرد. ساخت و قالب گیری سطح توسط متخصصان انجام می شود و بحث نصب آن ها معمولاً توسط شرکت تأمین کننده و فروشنده ترتیب داده می شود. زمانی که واحدهای اصلی در محل قرار میگیرند، الگوبرداری ایجاد می شود و حدوداً یک الی دو هفته کار آماده سازی سطوح برای نصب به طول می انجامد.

آیا کامپوزیت ها به مراقبت های اولیه نیاز دارند؟ خیر

چگونه از سطوح ترکیبی مراقبت کنم؟

تنها سعی کنید تا با یک دستمال نرم و مادۀ شوینده ای که دارای مواد شیمیایی قوی نباشد، به تمیز کردن سطح بپردازید تا اثر لکه ها را از بین ببرید.

سطوح گرانیتی

برای برخی از افراد، هیچ سطحی به اندازۀ سنگ های طبیعی نمی تواند زیبا باشد؛ چون سنگ های طبیعی دارای شمایل و رنگ های منحصر به فرد خود هستند. سنگ های مرمر را می توان از جمله سنگ های زیبا و لوکس دانست که البته به خاطر قیمت بالا، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع سطوح را می توان در همه جای آشپزخانه به کار برد، از سینک ظرفشویی گرفته تا اطراف گاز و فر. یک سطح وسیع پوشانده شده از سنگ گرانیتی شفاف می تواند فضایی چشم نواز و جلوه گر را ایجاد کند.

یکی از شاخصه های یک فضای مدرن این است که در آن از موادی استفاده شده که هیچگاه از ظاهر نمی افتند و همواره جدید و امروزی جلوه گر است. برای همین می توانید از یک سطح گرانیتی شفاف و براق و یا سطحی مات برای تبیین ظاهر آشپزخانۀ خود استفاده کنید.

طراحی داخلی آشپزخانه
استفاده از گرانیت در طراحی داخلی آشپزخانه

سطوح گرانیتی چقدر دوام دارند؟

گرانیت در برابر گرما و خط و خراش ها سخت و مقاوم است، اما به هر حال باید سعی داشته باشید تا از آنها مراقبت کنید تا مشکل و آسیبی پیش نیاید.  در میان موادهای طبیعی، گرانیت بهترین به شمار می رود که می تواند در برابر دماهای بالا مقاومت کند، همچنین مقاوم به آب و مقاوم در برابر اکثر لکه ها است. باید دقت داشته باشید که باید برای جلوگیری از پوسیدگی، لکه های مربوط به برخی نوشیدنی ها که حاوی اسید هستند را پاک و برطرف نمود. برای گرانیت ها وسایل مخصوصی در جهت تمیز کردن و نگهداری از آن ها وجود دارد.

با وجود انعطاف پذیری بالا، سنگ های گرانیتی می توانند به انواع مختلفی از شکلها و اندازه ها قالب شوند، اگر چه این نوع سنگ ها بسیار سنگین اند و حمل و نقل و نصب آن ها می تواند کاری دشوار باشد.

آیا گرانیت نیاز به مراقبت های اولیه دارد؟ گرانیت تنها در ابتدا نیاز به یک مرحله درزبندی دارد که پس از 10 سال، این درزبندی باید مجدداً صورت بگیرد.

چگونه از سطح گرانیتی مراقبت کنم؟

یکی از مزایای بسیار خوب گرانیت آن است که لکه ها را به خود جذب نمی کند و می توان هر لکه و کثیفی را به راحتی و با استفاده از یک دستمال و یک شویندۀ نه چندان قوی از بین برد.

سطوح لمینت

سطوح لمینت چگونه هستند؟

لمینت ها مقرون به صرفه ترین گزینه هستند، این سطوح بدون نفوذ بوده و در طرح ها و رنگ های گوناگون عرضه می شوند. لمینت ها از پرس شدن با فشار ورقات کاغذی، به صورت لایه ای تولید می شوند که در برابر رطوبت و خط و خش مقاوم هستند. بهترین مکان ها برای استفاده از لمینت می تواند اطراف سینک ها، اطراف فر و گاز و همچنین جاهایی باشد که در آنجا می خواهید غذایی میل کنید.

سطوح لمینتی می توانند همانند دیگر مواد مانند سطوح گرانیتی و چوبی، ظاهری زیبا و مدرن برای آشپزخانۀ شما شکل دهند.

سطوح لمینتی چقدر دوام دارند؟

این سطوح در برابر اکثر مواد شیمیایی مقاوم اند اما در برابر بخار یا گرما مقاومتی از خود نشان نمی دهند. همچنین روی آن ها نمی توان موادی خرد کرد. همواره سعی کنید سطح لمینت ضخیم و پرس شده با فشار زیاد را انتخاب کنید چرا که در این حالت، سطحی بادوام تر خواهید داشت.

لمینت از جمله سطوح محدودی است که کار اندازه گیری و نصب آن را خودتان هم می توانید انجام دهید.

آیا لمینت به مراقبت های اولیه احتیاج دارد؟ خیر

طراحی داخلی آشپزخانه
استفاده از لمینت در طراحی داخلی آشپزخانه

چگونه از سطوح لمینتی مراقبت کنم؟

لمینت لکه ها را زیاد جذب نمی کند؛ بنابراین با یک پارچه و شوینده ای ملایم می توان آن را تمیز کرد.

سطوح شیشه ای

سطوح شیشه ای چگونه هستند؟

شیشه به عنوان یکی از سطوح مورد علاقه طراحان داخلی همواره مورد استفاده قرار گرفته است. این سطوح به می توانند نورپردازی بهتری برای فضا ایجاد کنند و در کل به خاطر سطح شفاف شان درصد نور محیط را افزایش می دهند. سطوح شیشه ای بدون نفوذ هستند و در مقابل رطوبت نیز مقاوم هستند. لکه ها به آسانی از روی سطوح شیشه ای قابل پاک کردن هستند و این سطوح در کل زیبا و کارآمد می باشند و یکی از گزینه های ایده آل برای آشپزخانۀ منازل به شمار می روند.

از جمله مکان های مناسب برای سطوح شیشه ای می توان به اطراف سینک ظرفشویی و همچنین مکان های غذاخوری اشاره داشت. به خاطر سطح شفاف، سطوح شیشه ای برای آشپزخانه های کوچک بسیار ایده آل به شمار می روند؛ چون همواره نور را بیشتر نشر داده و در کل باعث می شوند تا فضا دلباز تر جلوه کند.

این سطوح مخصوصاً در آشپزخانه های خانه های روستایی بسیار زیبا جلوه می کنند.

سطوح شیشه ای چقدر دوام دارند؟

سطوح شیشه ای برای آشپزخانه ها به گونه ای محکم طراحی شده اند که می توانند در مکان های پرکار آشپزخانه استفاده شوند؛ این سطوح در برابر گرما، اسید ها و همچنین آب مقاوم هستند. البته ممکن است خط و خش هایی رویشان ایجاد شود اما این خط و خش ها را با پولیش کردن به راحتی می توان از بین برد.

از نظر انعطاف پذیری هم می توانند متناسب با هر شکل و فضایی مانند سینک ها یا اطراف فر و گاز برش بخورند و قالب گیری بشوند.

آیا سطوح شیشه ای به مراقبت های اولیه احتیاج دارد؟ خیر

چگونه از سطوح شیشه ای مراقبت کنم؟ این سطوح نیاز دارند هر از چندگاهی تمیز شوند تا لکه های آب بر روی آن ها باقی نماند. باید توجه داشته باشید که تنها از شیشه پاک کن برای تمیز کردن سطوح شیشه ای استفاده کنید؛ استفاده از شوینده های دیگر ممکن است باعث لک شدن شیشه شود.

طراحی داخلی آشپزخانه
استفاده از شیشه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

سطوح “Corian” و سطوح جامد

سطوح “Corian” و سطوح جامد چگونه هستند؟

این سطوح ساخته شده از آکریلیک، مواد معدنی و مواد رنگی هستند. با توجه به اینکه سطوح جامد در حالت عادی دارای زرق و برق هستند، بنابراین می توانند حس گرمی را به شما و در هنگام لمس کردن آن ها القاء کنند. یکپارچه بودن این سطوح سبب شده تا کاملاً بدون درز باشند باشند به گونه ای که یک قطعه می تواند تمام اطراف سینک را پوشش دهد.

طراحی این سطوح نوآورانه هستند و می توان این سطوح را به فرم های مختلفی از جمله فرم خمیده در آورد. سطوح جامد برای استفاده در میز صبحانه عالی هستند و می توان این سطح بدون درز را به طور کامل برای اوپن آشپزخانه در نظر گرفت. این نوع سطوح قابلیت این را دارند تا کنده کاری شوند. می توان با کنده کاری آن ها، قابلیت هایی مانند قرار دادن نورهای LED و یا حتی شارژ وایرلس گوشی های هوشمند را در اختیار داشت.

“Corian” به عنوان یک برند شناخته شده است که سطوح جامد تولید می کند و تمامی سطوح جامد موجود نمی توانند “Corian” باشند.

بهترین مورد استفاده از سطوح جامد در مناطق دارای رطوبت و خیسی مانند اطراف سینک ها است.

ظاهر سطوح جامد برای تمامی مکان های آشپزخانه متناسب است. این سطوح در رنگ بندی های گوناگونی قرار دارند؛ رنگ های روشن برای آشپزخانه های مدرن، رنگ سفید برای فضاهای دارای المان های مهندسی شده و رنگ های تیره هم می توانند برای القاء فضایی کلاسیک استفاده شوند.

سطوح جامد چقدر دوام دارند؟

این سطوح در برابر لکه و آب مقاوم هستند. همچنین در برابر حرارت تا دمای 250 درجه سانتی گراد نیز مقاوم هستند، اما بهتر است که به هنگام قرار دادن اقلام داغ روی آن ها، از دستمال زیری استفاده شود. سطوح جامد مانند سطوح چوبی سخت می توانند در برابر خط و خش مقاوم باشند.

از لحاظ انعطاف پذیری، این سطوح به راحتی به هر شکلی که بخواهید و متناسب با هر فضایی می توانند قالب گیری شود و دیگر نیازی نیست تا نگران کثیف کاری های حاصل بسط و برش باشید.

آیا سطوح جامد به مراقبت های اولیه احتیاج دارد؟ خیر

چگونه از سطوح “Corian” مراقبت کنیم

سطوح جامد از جمله سطوحی هستند که لکه و چربی را به راحتی می توان از آن ها پاک نمود. با یک دستمال نرم و پاک کننده ای ملایم می توانم به تمیز کردن این سطوح پرداخت.

سطوح استیل ضد زنگ

سطوح استیل ضد زنگ چگونه هستند؟

این سطوح با دوام، مقاوم در برابر گرما و حرارت، غیر قابل نفوذ در برابر آب هستند. استیل ضد زنگ از توابع فولاد به شما می رود که با اضافه شدن کروم به آن باعث شده تا ضد زنگ شود.

بهترین مکان برای استیل را می توان اطراف سینک، اطراف گاز و محل های تجمع برای غذاخوری دانست.

اگر دنبال ساخت فضایی زیبا و ظریف در آشپزخانه تان هستید، می توانید به سراغ استیل ضد زنگ بروید اما می توانید برای آنکه در آشپزخانه تان زیاد نماد استیل جلوه نکند، می توانید از مواد دیگر نیز در کنار استیل استفاده نمایید.

سطوح استیل چقدر دوام دارند؟

این سطوح دارای دوام بسیار بالایی هستند و در مقابل آب، حرارت و اسیدها نیز کاملاً مقاوم اند. سطح استیل راحت تر مایل ایجاد خط و خش می شود، اما برخی معتقدند که خط و خش در ظاهر زیبای آن بی تأثیر است و به کیفیت آنتی باکتریال سطح نمی تواند ضرری برساند.

از نظر انعطاف پذیری برای برش، استیل می تواند برش هایی بخورد اما برای سطوح قوس دار، برش مناسبی نمی توان برای استیل در نظر گرفت.

آیا استیل ضد زنگ نیاز به مراقبت های اولیه دارد؟ خیر

چگونه از سطح استیل نگهداری کنم؟

اصولاً اکثر آشپزخانه هایی که برای تبلیغات طراحی می شوند، از سطوح استیل ضد زنگ استفاده می کنند چون تمیز کردن آن بسیار راحت است. تنها کافی است با مواد پاک کننده استیل، سطح آشپزخانۀ خود را تمیز کنید. برای برق انداختن آن هم می توانید از شامپو بچه استفاده کنید.

سطوح بتنی

سطوح بتنی چگونه اند؟

شظاهر صنعتی ای که سطوح بتنی دارد باعث میشوند تا افراد به سمت آنها جذب شوند. همچنین این سطوح طراحی شده اند تا بتوانند زیر بار کاری بالا بروند. رنگ بندی این سطوح در یک طیف استاندارد سفید تا خاکستری صورت می گیرد که می تواند شمال رنگدانه هایی از رنگ های دیگر نیز باشد.

سطوح پولیش شدۀ بتنی بسیار صاف اند، اما در نظر داشته باشید که این سطوح دارای نفوذ هایی هستند و ممکن است که دچار لکه شود. همچنین بسیار سنگین هستند و ممکن است که برای نصب آن ها کمک لازم داشته باشید.

بیشترین کاربرد: برای تمام جاهای آشپزخانه می توان استفاده کرد، اما مهم ترین کاربرد آن قابلیت خرد کردن مواد غذایی رو آن است.

تأثیر آن در فضای آشپزخانه: فضایی امروزی و صنعتی به آشپزخانه القاء می کند.

نگهداری: اگر مواد غذایی برای مدت طولانی رو آن قرار بگیرند، سطح دچار لکه می شود. بهتر است که به یک ابزار پاک کننده مجهز باشید تا در صورت ایجاد هر لکه، فوراً به پاک کردن آن اقدام نمایید.

بحث نصب و درزبندی: به یک فرد متخصص احتیاج دارید تا به گونه ای درزبندی را انجام دهد که آب و لکه نتواند میان درزها نفوذ کند.

دوام: سطوح بتنی به شدت با دوام هستند، اما به راحتی هم دچار خط و خش می شوند.

انعطاف پذیری برای نصب متناسب: سطوح بتنی به صورت کلی دست ساز هستند و بدون دستکاری، به صورت طبیعی زیبا هستند. به همین خاطر می توانند برای اکثر آشپزخانه ها به راحتی قالب گیری و نصب شوند. همچنین این سطوح برای نقش دادن به ظاهر بیرونی آشپزخانه هم مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب یک ماده به عنوان پوشش دهندۀ سطوح آشپزخانه می تواند سرمایه گذاری بزرگی تلقی شود. بنابراین باید بابت آن وقت بگذارید و به سراغ نمایشگاه ها بروید تا بتوانید یک نمای کلی از هر سطح را مورد بازدید قرار دهید و در آخر بتوانید آنچه که مناسب تان هست را انتخاب کنید. آشپزخانه به عنوان قلب خانه است، بنابراین باید در مورد اقلام آن دقت داشته باشید.

 

 

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password