All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون خانه یکی از موضوعاتی  است که طراحان و معماران داخلی بسیار بدان‌ می‌پردازند.

برا ی این که بدانیم دکوراسیون داخلی خانه دارای چه ویژگی هایی است با ما همراه باشید.

برای دکوراسیون داخلی  خانه به این نکات توجه کنید :

انتخاب رنگ مناسب

برای دکوراسیون داخلی  خانه باید بیش از هر چیز به رنگ آن توجه کنید رنگ‌‌‌های خنثی و بسیار آرام را برای رنگ آمیزی دیوارهای خود انتخاب نمایید تا زمینه‌‌ای مناسب برای قسمت‌‌‌های دیگر دکوراسیون منزل شما ایجاد گردد.

طراحی داخلی خانه
انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی خانه

انتخاب دکوراسیون تک رنگ با طیف رنگ‌‌‌های متنوع برای دکوراسیون داخلی  خانه شما بسیار بهتر و زیبا تر است زیرا هرچه تعداد رنگ‌‌‌های مختلف در دکوراسیون  داخالی خانه شما کمتر باشد فضای خلوت تر و شیک تر به و جود‌ می‌آورد که آرامش بصری را نیز برایتان با خود به همراه خواهد داشت.

نکته ی دیگر که در انتخاب رنگ‌ها باید به آن عنایت داشته باشید انتخاب رنگ هایی است که علاوه بر جذابیت و مدرن بودن برای شما آرامش به ارمغان آورد و نشان دهنده ی روحیه  و خلق و خوی شما باشد، حتی‌ می‌توانید به جای رنگ‌‌‌های همیشگی سفید یا کرم از رنگ هایی مانند طوسی روشن و یا زرد ملایم استفاده نمایید.

هنگام طراحی و چینش دکوراسیون داخلی خانه به رنگ مبلمان نیز توجه نمایید مبلمان مدرن با خطوط صاف یکی از مناسب ترین گزینه‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه است که شما‌ می‌توانید از آن استفاده نمایید.

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی خانه

برای انتخاب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی خانه به مطلب زیر توجه کنید تا انتخاب رنگ برای دکوراسوین داخلی خانه برای شما ساده تر گردد.

رنگ سفید و دکوراسیون داخلی خانه

بهترین نوع رنگ سفید که‌ می‌تواند به سبب سلیقه ی شما مات یا براق و یا ترکیبی از این دو انتخاب شود. ا ترجیحا انتخاب نوع براق آن  برای منزل مناسب تر است برای لوازم و وسایل مانند کمد‌ها و سرویس خواب صورت کرید و انتخاب مات آن برای دیوارها و سقف دکوراسیون داخلی خانه شما.

رنگ سبز طراوت و شادابی را به فضای داخلی شما‌ می‌آورد و سبب بهتر شدن دکوراسیون داخلی خانه شما‌ می‌گردد کافی است تناژ کم رنگ آن را برای دکوراسیون خانه انتخاب نمایید و از طراوت رنگ‌‌‌های طبیعت در فضای داخلی تان لذت ببرید و دکوراسیون متفاوت برای خانه خود ایجاد نمایید.

رنگ سفید _ سبز

رنگ سفید _ سبز در واقع مانند همتای خودش یعنی سفید_ یاسی در فضا قرار‌ می‌گیرد و سبب بهتر شدن و متفاوت شدن دکوراسیون داخلی خانه‌ می‌گرددو برای فضاهایی مانند اتاق خواب‌ها بهترین گزینه است. ترکیب سفید خالص با مقدار بسیار اندکی از سبز‌ می‌تواند رنگ خاصی را در فضای داخلی شما به وجود آورد که جایگزین مناسبی برای رنگ سفید ساده است.

طراحی داخلی خانه
استفاده ار زنگ سفید-سبز در طراحی داخلی خانه

رنگ شیری

برای دکوراسیون داخلی خانه رنگ شیری بهتر ازرنگ سفید است و گرمای بیشتری دارد

صورتی و آبی و دکوراسوین داخلی خانه

این رنگ‌ها معمولا برای فضاهایی با اسباب و اثاثیه کمتر، مدرن و خانه‌‌‌های خیلی گرم چه به لحاظ دمای هوا و چه طراحی مناسب وزیبا است؛ مثلا اگر غالب متریال یک خانه از دیوارها گرفته تا کف و دکور چوبی است، این دو رنگ مینیمال به دلیل تعادل رنگی جذابی که به وجود‌ می‌آورند، فضای داخلی خانه را بسیارزیبا‌ می‌کنند.

سورمه‌‌ای و زرشکی و دکوراسوین داخلی خانه

مکمل مناسب صورتی در دکوراسیون داخلی، زرشکی و بهترین مکمل برای آبی کم‌رنگ، سورمه‌‌ای است. سورمه‌‌ای و زرشکی را به این ترکیب اضافه کنید و شاهد یک مکان زیبا در فضای داخلی خانه‌تان باشید. سورمه‌‌ای و زرشکی از رنگ‌‌‌های رسمی و نافذی هستند که اتفاقاً طراحان مطرح دنیا از ترکیب این دورنگ بسیار استفاده‌ می‌نمایند و‌ می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل شما باشد

استفاده از رنگ سورمه ای در طراحی داخلی خانه

رنگ آبی و دکوراسیون  داخلی خانه

رنگ آبی از دیرباز به‌عنوان رنگی که سبب آرامش است برای دکوراسیون خانه محسوب‌ می‌شود. شما قادرید برحسب سلیقه و میزان تندی و یا روشنی این رنگ را برای فضای خانه خود انتخاب نمایید و ظاهر منحصربه‌فردی به فضای خانه‌تان ببخشید. دکوراسیون داخلی خانه شما با این رنگ زیباتر و جذاب‌تر خواهد گشت.

رنگ بنفش و دکوراسیون  داخلی خانه

ترکیب رنگ سفید بارنگ بنفش‌ می‌تواند جلوه‌ی منحصربه‌فردی به فضای خانه ببخشد، بهتر است برای فضاهای کوچک‌تر از رنگ بنفش کم‌رنگ استفاده شود تا ظاهر فضای داخلی‌تان بازتر و بزرگ‌تر نشان دهد.

طراحی داخلی خانه
استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی خانه

رنگ سبز آبی و دکوراسیون داخلی خانه

سبز آبی خط افق زمین و آسمان را تشکیل‌ می‌دهد. این رنگ هم دائمی و هم موقتی، هم رؤیایی و هم جذاب است و در حداکثر توان خود،‌ می‌تواند تأثیری جادویی را اعمال نماید . سبز آبی هر اتاقی را رسمی‌ می‌کند و افسون خود را در مکان‌هایی آشکار‌ می‌کند که به الهام بصری نیاز است. این طیف‌‌‌های آبی از سبز دریایی تا آبی فیروزه‌‌ای بسیار آرام‌بخش خواهد بود و برای دکوراسیون داخلی خانه  شما بسیار مناسب است.

رنگ زرد و خاکستری دکوراسیون  داخلی خانه

این رنگ برای ایجاد انرژی در خانه بسیار مناسب است و یکی از بهترین رنگ‌ها برای ایجاد فضای امروزی و مدرن خواهد بود

رنگ سبز و دکوراسیون داخلی خانه

رنگ سبز طراوت و شادابی را به فضای داخلی شما  به ارمغان‌ می‌آورد کافی است تناژ کم‌رنگ آن را برای دکوراسیون خانه انتخاب نمایید و از طراوت رنگ‌‌‌های طبیعت در فضای داخلی‌تان لذت ببرید.

چند نکته برای دکوراسیون داخلی خانه

  1. تغییر در چیدمان منزل و دکوراسیون داخلی خانه

مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی نمایید آن‌ها در زوایای جدیدتر و گیراتر قرار دهید . برای مثال قرار دادن کاناپه به‌صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث‌ می‌شود که اتاق وسیع‌تر نشان دهد.

  1. رنگ دیوار و دکوراسیون داخلی خانه

یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ نمایید . تابلوها و لوازم هنری از آن آویزان نمایید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید.

  1. استفاده از گل و گیاه و دکوراسیون داخلی خانه

گل و گیاه‌ می‌تواند حال و هوای تازه‌‌ای به خانه بیاورد. و برای دکوراسیون داخلی خانه  مناسب باشد  اگر علاقه‌‌ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید،‌ می‌توانید ازگل‌ها و درختچه‌‌‌های مصنوعی استفاده نمایید . کیفیت گل‌‌‌های مصنوعی هم آن‌قدر خوب شده است که به‌سختی‌ می‌توان آن‌ها را از گل طبیعی تشخیص داد.

  1. قالیچه و دکوراسیون داخلی خانه

قالیچه‌‌‌های محلی وسیله‌ی بسیار خوبی برای اتاق‌‌‌های گفتگو و نشیمن به شمار‌ می‌رود. قالیچه‌‌ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

5.تابلو و آینه  و دکوراسیون داخلی خانه

تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شمارا بیان کند . سعی کنید از قاب‌‌‌های تزئینی‌تر و زیباتر استفاده نمایید .هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل‌مشاهده باشد و گیرا باشد.

6.مجسمه و دکوراسیون داخلی خانه

مجسمه‌ها و پیکره‌‌‌های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که موردتوجه است کنار بگذارید . این مجسمه‌ها را به صورت‌‌‌های فانتزی و متنوع بچینید.

  1. کوسن و دکوراسیون داخلی خانه

این بالشتک‌ها و کوسن‌‌‌های تزئینی به‌سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه‌ می‌دهد و مبلمان منزل را نیز شیک‌تر و شکیل‌تر جلوه می‌دهد.

  1. لامپ‌ها و لوسترها و دکوراسیون داخلی خانه

لوسترها و لامپ‌ها جزء وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار‌ می‌کنند که سبک چیدمان خانه‌تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی  هستند و ضمناً با لوازم و رنگ‌بندی خانه‌تان نیز هماهنگ باشند.

طراحی داخلی خانه
استفاده از لامپ و لوستر در طراحی داخلی

9. روتختی و رواندازها و دکوراسیون داخلی خانه

این رواندازها و روتختی‌ها در انواع جنس‌ها و رنگ‌ها موجود‌ می‌باشد. با توجه به روحیه و سلیقه‌ی خود زیباترین را انتخاب کنید تا دکوراسیون داخلی خانه شما زیباتر شود

  1. لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید

وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه‌ی اتاق‌ می‌شود. برای برگه‌ها، اسباب‌بازی‌های بچه‌ها، و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم‌ می‌زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.

اصول دکوراسیون داخلی  خانه

کنترل وسایل اضافه

اصول دکوراسیون داخلی خانه متفاوت است و باید برای خانه‌ای زیبا به همه آن‌ها توجه کنیم زیاد بودن وسایل در اندازه‌های مختلف، محیط را درهم و نامرتب نشان می‌دهد. به‌خصوص در مورد کتابخانه که کتاب‌ها و وسایل دکوری زیادی در آنجا می‌گیرد، وسایل هم‌اندازه را یکجا قرار دهید. کتاب‌های هم سایز، کریستال‌ها و ظروف مشابه را روی یک طبقه، کنار هم بگذارید.

طرز قرار دادن کوسن‌ها و دکوراسیون داخلی  خانه

موقع قرار دادن کوسن‌ها، تناسب را در نظر  داشته باشید تا بتوانید حالت‌های مختلفی ایجاد نمایید. برای گرم نشان دادن محیط با توجه به ارتفاع مبل از چند کوسن که کنار هم قرار می‌گیرند، استفاده نمایید و برای مرتب و جدید جلوه دادن فضا کافی است یک جفت کوسن بزرگ را گوشه مبل‌ها بگذارید.

پر کردن فضای خالی و  دکوراسیون داخلی  خانه

از اندازه‌ها برای ایجاد توازن یک اتاق استفاده نمایید . در اتاق‌های دارای سقف و پنجره‌های بلند حداقل از یک شیء بلند برای رسیدن به تعادل استفاده نمایید . به‌عنوان‌مثال می‌توانید از یک کمد یا تابلو بلند برای پوشش دیوار استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی  خانه و   تنوع مقیاس 

تنوع مقیاس در یک اتاق دارای اهمیت زیادی است . اما تفاوت‌های شدید مناسب نخواهد بود . یک لامپ خیلی بزرگ بالای میزی کوچک یا یک تابلو و اثر هنری کوچک بالای کاناپه خیلی بزرگ عدم تعادل را ایجاد‌ می‌کند.

اشتباهات در دکوراسیون داخلی خانه

در دکوراسیون  داخلی خانه‌تان ۵ اشتباه را مرتکب نشوید:

۱- شلوغی و به‌هم‌ریختگی

برای دکوراسیون داخلی خانه سعی نمایید برای هر وسیله‌‌ای فضا و جای مخصوص آن را در نظر داشته باشید . شلوغی بیش‌ازاندازه باعث ایجاد اضطراب‌ می‌شود و فضا را سنگین‌ می‌کند و حس آرامشی که از خانه انتظار‌ می‌رود را از بین‌ می‌برد.سعی کنید به وسایل خود نظم بدهید و از یک وسیله بزرگ بجای چند وسیله کوچک، استفاده کنید.

۲- استفاده از رنگ‌‌‌های خنثی و غیر شاد

اگر دقت کنید متوجه  خواهید شد که در رنگ‌آمیزی و دکوراسیون داخلی بیشتر خانه‌ها از رنگ‌‌‌های سفید، کرم ویژه استفاده‌ می‌شود. اما شما از رنگ‌های دیگر استفاده و رنگ را به‌درستی انتخاب نمایید.

۳- باقی ماندن پوشش پلاستیکی وسایل و دکوراسیون داخلی خانه

غالب وسایل و مبلمان منازل پوشش پلاستیکی دارند تا در هنگام حمل‌ونقل کثیف نشوند و آسیب نبینند. ولی اینکه در داخل منزل هم این پوشش‌ها بر روی وسایل بمانند جلوه زشتی به خانه‌ می‌دهد و با اصول دکوراسیون داخلی  خانه مغایرت دارد. اگر  قصد دارید از روکش برای وسایلتان استفاده نمایید ، پوشش‌‌‌های پارچه‌‌ای دوخته‌شده بکار ببرید تا علاوه بر زیبایی که به محیط‌ می‌دهند قابل شستشو هم باشند.

۴- گل و گیاه ارزان‌قیمت مصنوعی  و دکوراسیون داخلی خانه

تا جایی که امکان دارد از گل و گیاه مصنوعی استفاده نکنید چراکه این گل و گیاه‌ها زیاد   جذابیت ندارد و زیبایی به خانه شما  نمی‌دهند برای دکوراسیون  خانه ازگل‌های طبیعی استفاده کنید تا خانه‌ای زیباتر داشته باشید و دکوراسیون داخلی خانه  شما متفاوت باشد

۵- استفاده از وسایل و تکنیک‌‌‌های تکراری و عام

گاهی خوب است که خودتان نیز برای زیبایی منزلتان وسیله‌هایی بسازید. تا هم هنر خود را نشان دهید و هم این‌که با دیگران متفاوت باشید.

به خاطر داشته باشید دکوراسیون داخلی خانه  مبین هنر و سلیقه شماست پس با دقت و  وسواس انتخاب کنید و دکوراسیون خانه خود را با زیبایی طراحی نمایید تا هم خودتان و هم اطرافیانتان از دکوراسیون داخلی خانه‌تان لذت ببرند.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password