All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون داخلی منزل

سبک های محبوب دکوراسیون داخلی منزل

سبک های محبوب دکوراسیون داخلی منزل شامل:مدرن، صنعتی، سنتی، روستایی و… هستند. چالشی که بسیاری از مشتریان با آن روبه‌رو هستند، فقدان درک یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک دکوراسیون داخلی منزل  است. با فراوانی سبک‌های طراحی منزل، کشف سبک طراحی مناسب شما می‌تواند دلهره‌آور باشد. همچنین برخی افراد با ترکیب عناصر از چندین سبک در ایجاد حالت ایده آل خود لذت می‌برند.

کمی یادگیری در مورد هر یک از سبک‌ها و چگونگی تفاوت آن‌ها از یکدیگر، یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه دکوراسیون داخلی منزل است

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

مدرن یک اصطلاح گسترده در طراحی است که به‌طور معمول به خانه ای با طراحی ساده و شیک و رنگ های عموما تیره اطلاق می‌شود و که در سبک مدرن دکوراسیون داخلی منزل از فلز، شیشه در لوازم زیاد استفاده شده است. در دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن در هر عنصر، ازجمله مبلمان، مفهوم سادگی دارد. واژه براق به‌طورمعمول برای توصیف سبک مدرن مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و بی‌نظمی و لوازم جانبی زیادی در سبک مدرن وجود ندارد.

سبک امروزی در طراحی داخلی منزل

مدرن و امروزی دو سبک هستند که به‌طور مکرر تعویض می‌شوند. سبک امروزی با مدرن متفاوت است، زیرا طراحی را براساس اینجا و اکنون توصیف می‌کند. تفاوت اصلی تفکیک سبک طراحی مدرن و امروزی این است که مدرن یک تفسیر دقیق در دکوراسیون داخلی منزل دارد که در قرن بیستم شکل گرفته است. از سوی دیگر، امروزی روان‌تر است و می‌تواند مفاهیم رایج را با پایبندی کمتر به یک سبک خاص نشان دهد. به‌عنوان‌مثال، سبک امروزی ممکن است شامل خطوط خم باشد، درحالی‌که طراحی مدرن این خطوط را شامل نمی‌شود.

ساده گرایی (مینیمالیسم)

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمالیستی در استرالیا بسیار محبوب است. این سبک مفاهیم را از طراحی مدرن می‌گیرد و آن‌ها را ساده‌تر می‌کند. پالت رنگ، خنثی و ساده است، مبلمان ساده است و لوازم جانبی و تزیینی بیش ‌از حد و یا پر زرق ‌و برق نیست.
درنهایت، مینیمالیسم با مفهوم عملکرد و خطوط فوق‌العاده صاف تعریف می‌شود.

دکوراسیون داخلی منزل
سبک مینیمالیست در طراحی خانه

صنعتی

سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی منزل مانند اسمش از محیط شهری الهام گرفته شده است. ممکن است گاهی احساس کنید که بعضی از عناصر احساس ناهماهنگی به وجود می آورد و غیرمعمول نیست که آجر، دودکش و چوب در معرض دید قرار گیرد. یک‌خانه نمادین با تم طراحی صنعتی، محیطی بازسازی‌شده از ساختمان­های صنعتی است.

به سقف‌های بلند، چوب‌های قدیمی و وسایل فلزی آویزان با مبلمان بزرگ با ارتفاع کم فکر کنید. ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی برای اضافه کردن خط تیره‌ای از رنگ به طرح رنگ خنثی وجود داشته باشد. این رنگ از مواد اولیه چوب و فلزات نشات گرفته است.

ترکیب سبک های مدرن و کلاسیک در طراحی داخلی منزل

این سبک از دکوراسیون داخلی منزل به سبک طراحی در اواسط دهه 1900، عمدتاً دهه 1950 تا 1960 بر میگردد. در حال حاضر، در این سبک نوستالژیک، یکپارچه‌سازی و همچنین برخی از عناصر مینیمالیسم وجود دارد. در این سبک دکوراسیون داخلی منزل وسایل پر زرق و برق کمتر دیده میشود. انچه این سبک را متمایز میکند استفاده از اشکال طبیعی و یا ارگانیک مانند صندلی ” تخم‌مرغ شکلی “، است درحالی که در طرح‌های امروزی به استفاده از وسایل با ساخت ساده تأکید دارد.

اسکاندیناوی

طراحی اسکاندیناوی در کشورهای شمال اروپا رواج دارد. این سبک، سادگی سبک زندگی را نشان می دهد طراحی مبلمان اسکاندیناوی اغلب مانند یک اثر هنری احساس می‌شود، گرچه ساده و تقلیل یافته است. مبلمان با برخی از خطوط جالب کاربردی است، که بسیاری از آن‌ها دارای اثر مجسمه‌ای است.

دیگر ویژگی‌های رایج شامل پالت‌های رنگی تمام سفید و ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب فشرده، پلاستیک‌های براق و میناکاری با آلومینیوم، فولاد و کف‌پوش گسترده‌ای است. اغلب در استفاده از هنر، فیبرهای طبیعی و یا خز و یا یک قطعه از مبلمان از رنگ‌های گوناگون استفاده می‌شود.

نورپردازی وسیع و طبیعی، لوازم جانبی کمتر و مبلمان کاربردی، طرح‌های اسکاندیناوی را مشخص می‌کند.

دکوراسیون داخلی منزل
سبک اسکاندیناوی در طراحی منزل

سنتی
در سبک سنتی در طراحی داخلی منزل، مبلمانی مجلل و محیطی پر از لوازم جانبی و تزییناتی را می بینید. این سبک ریشه در احساسات اروپایی دارد. در دکوراسیون داخلی منزل سنتی اغلب از چوب‌های تیره، پالت‌های با رنگ تیره و انواع طرح‌ها و خطوط منحنی استفاده می‌کند. مبلمان دارای جزئیات دقیق و کار شده هستند با پارچه‌های مخملی و ابریشمی و گلدوزی شده که شامل الگوها و طرح های شلوغ و مختلف باشد.

در طراحی داخلی سنتی معمولا از لوازم با افعاد بزرگ استفاده می شود

سبک گذار

سبک گذار در دکوراسیون داخلی منزل یک سبک بسیار محبوب است زیرا از هر دو طراحی سنتی و مدرن برای تسهیل فضا و ساده شدن آن استفاده می کند. از این رو یک حس تعادل جذاب بین سبک مدرن و سنتی در این طراحی وجود دارد. در واقع در طراحی گذار از وسایل مدرن مانند فلز و شیشه استفاده میشود که با مبلمان مجلل در سبک کلاسیک ترکیب می‌شود.
در طراحی گذرا نیز از ترکیب­های رنگی نسبتاً خنثی استفاده میشود که فضایی ساکت و آرام را ایجاد می‌کند که می‌تواند هم شیک و پر زرق و برق باشد و هم گرم و جذاب.

سبک فرانسوی

رنگ‌های گرم و خاکی و همچنین مبلمان چوبی پوشیده و زینتی نشانگر سبک طراحی فرانسوی است.  طراحی فرانسوی در دکوراسیون داخلی منزل شامل رنگ‌های ملایم و گرم همچون قرمز، زرد یا طلایی و مواد طبیعی مانند سنگ و آجر باشد. در طراحی دکوراسیون فرانسوی خانه با مجموعه‌ای از ظروف چینی فانتزی پر میشود در پارچه پرده ها مبلمان از طرح های سنگین و شیک استفاده می شود. # 10 سبک طراحی هنر دکو یا Art Deco

دکوراسیون داخلی منزل
سبک فرانسوی در طراحی خانه

در سبک هنری دکو، از طریق تعادل مطلق و استفاده از رنگ های پر رنگ و بیش از حددر ترکیب عناصر ظریف به کار گرفته شد. پس از جنگ اروپا و آمریکا، این سبک در دهه 1920 به وجود آمد تا یک زیبایی شناسی جدید، برای یک زمان جدید ارائه شود.

در قلب این سبک، یک اکتشاف از نظم و تقارن وجود دارد که با خطوط و هندسه مسئول طراحی و ترکیب است.

الگوهای زاویه ای، طرح های لایه ای و منحنی های ضخیم، نقشه های فرم و زیبایی شناسی را در استفاده از کروم براق و اتصالات برنجی، رنگ های براق، چوب لاکی و فراوانی شیشه های پلاستیکی و عناصر آینه ای در این سبک به چشم می خورد.

فضای داخلی هنر دکو از طریق نور و روشنایی محیطی از هم جدا می شود، روشنایی محیطی متمایز کننده از طریق لایه بندی بالا و پایین به دست می آید.

سبک روستایی در دکوراسیون داخلی منزل

در سبک روستایی در دکوراسیون داخلی منزل آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا این فضاها باعث جذب گرما از داخل یک کلبه می شود. قدمت این سبک می تواند در سنت های مختلف (انگلیسی، فرانسوی، توسکانی یا اسکاندیناوی و …) ریشه داشته باشد و بنابراین می تواند به طور واضح در طراحی های بیرونی آن متفاوت باشد. با این حال هر یک از این پالت­ها در قدردانی از بافت روستایی به وجود آمده است.

چوب، سفال و مجموعه ای از مواد ارگانیک در این فضاها به کار می رود و در مقیاس و خصوصیت معمول بکار می رود. رنگ های خاموش گرم و پارچه های گلدار با دیوار های کاغذ دیواری شده یا صیقل یافته در این سبک به وفور دیده می شود. تنوع زیادی برای این سبک وجود دارد، مجموعه ای از عناصر و ویژگی های کنار هم بکار می روند تا ایجاد گرما، و تعادل کنند.

سبک طراحی داخلی ساحلی در دکوراسیون داخلی منزل

درست مانند اقیانوس که الهام بخش این سبک است، سبک ساحلی، ابعاد جدیدی از تازگی، آرامش و هیجان انگیز بودن و چند منظوره بودن را ایجاد کرد.

در این سبک به جای استفاده از تزئینات داخلی، نقوش و عناصر با مواد اقیانوسی، گام به گام پیشرفت می کند و به طور یکپارچه از عناصر خورشیدی و دریایی استفاده می شود.

استفاده از نور طبیعی در ابعاد فراوان، بیشترین توجه را به خود جلب می کند، رنگ سفید و آبی به طرز شگفت انگیزی فضای داخلی را از هم جدا می کند. استفاده از آبی، آبی سیر، آبی فیروزه ای و سایه های بی شماری از آبی در طبیعت و مواد آلی بکار رفته در این سبک، به صورت زنده یادآور تابستان هستند.

استفاده از همه اجزای دریا از جمله صدف ها، طناب، آیکون های دریایی، تخته پاره روی آب برای ایجاد حداکثر زیبایی در این سبک وجود دارد.

سبک Shabby chic

در دهه 1980، در جامعه سنتی انگلیس سبک Shabby chic برای ایجاد جنبه های بصری و زیبا سازی زنانه ظهور کرد.

این سبک در فضاهای بسیار آرام و سبک به نمایش گذاشته شده است، این سبک به یک توازن متمایز بین ظاهر فرسوده یک خانه انگلیسی و انعطاف پذیری از سبک کلاسیک است. نتیجه این کار یک ارتعاش کاملا عاشقانه با میل به چیزهای جالب در زندگی است.

پارچه های پنبه نرم و کتان فرانسوی در طرح ها، طراحی ها را به کمال می رسانند. اوضاع کهنه و فرسوده طرح ها با عناصر پرنعمت و ویژگی های که فضا را زنده می کند، عوض می شود. مبلمان جدید فضای مضطرب کننده را خنثی می کند.

سبک طراحی داخلی متنوع یا سبک اکولتیک

سبک طراحی داخلی متنوع، شگفت انگیز، غیر منتظره و قوانین شکن است. بدون هیچگونه دستورالعمل یا الهام از سایر سبک ها، ایده و الهامات را مطابق با فضا و هدف طراحی می شود.

در اصل، سبک اکولتیک با تنوع و لایه بندی های زیادی همراه است، با استفاده از این لایه ها، یک ریتم کلی بوجود می آید که موجب تحرک داخلی و صرفه جویی در هزینه ها می شود.

این سبک بر طراحی هسته ای متکی است تا حس هرج و مرجی که در آن ساکن است، از طریق رنگ، ترکیب، تعادل و ماهیت از بین ببرد. پارچه و بافت به طور خاص نقش مهمی در آوردن تغییرات و لایه ها، بدون افت در انسجام آن را به فضا و زیبایی شناسی بازی می کنند.

سبک Vintage

بر خلاف نظر عامه مردم، سبک Vintage ایجاد یک بازار، مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم در خانه شما نیست؛ هر چیز قدیمی Vintage نیست. در عوض، این سبک به دهه 1940 و 50 بر می گردد، در آن زمان پس از جنگ جهانی دوم مردم با یکدیگر هماهنگی و همکاری داشتند تا بتوانند خانه های خود را بازسازی کنند و فضاهای گرم و دوست داشتنی ایجاد کنند. این زیبایی “ترکیب و مطابقت” است که تا حد زیادی در طول زمان آزمایش شده  که مجموعه طراحی داخلی سبک Vintage را بوجود آورده است.

به عنوان یک قانون کلی، حرکت خطوط در اینجا مهم است، که می تواند از طریق ایجاد کنتراست الگوها و نقوش و یا از طریق ترکیب پروفایل ها و سایه ها ایجاد شود.

رنگ ها معمولا در رنگ های روشن و خنثی هستند، رنگ های غیر خنثی فقط برای تاثیر استفاده می شود. در واقع دکور در یک فضای داخلی بر استراتژی بالا بردن زیبایی و ظرافت استوار است.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک آسیایی

طراحی فضای داخلی بر اساس آوردن اصول هسته فلسفه سنتی ژاپنی به زندگی، درست مثل نام خود (ذن)، با تعادل، هماهنگی و توجه همراه است.

برخلاف بسیاری از سبک­های دیگر، فضاهای ذن کمتر به کار گرفته می شوند و بیشتر برای ایجاد سکوت و آرامش در داخل و خارج خانه تاکید دارد. با تحمل زاید و ملاحظگی در طراحی هر خط، فرم و سطح با تفکر دقیق و بهره وری قرار می گیرد.

پالت مواد اساسا ارگانیک است و چوب و الیاف طبیعی مواد انتخابی در طراحی هستند. سبک موجود در مجاورت طبیعت، با عناصر طبیعی در ارتباط است، رنگ ها با ایجاد لحن نرم و طبیعی باعث ایجاد هماهنگی رنگی و تداوم تعادل بین سطوح و فضاها می شود.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password