All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

اگر خانواده پر جنب و جوشی دارید و فضای نشیمن تان در وسط خانه قرار دارد باید فضا به قدر کافی وسیع باشد ولی اگر چندان وسیع نیست می توانید آن را با روش های گوناگون وسعت دهید و از فضاهای دیگر استفاده کنید مثلا با گسترش آن و ادغام با فضای پذیرایی و ناهارخوری فضای بزرگی ایجاد کنید فضاهای بزرگی که به صورت عمومی استفاده می شوند مزایای خاصی دارند: ظاهر بزرگ و زیبایی دارند و همین احساس خوبی به ساکنین می دهد بخش عمده آن قابل استفاده است و روابط افراد خانواده را افزایش می دهد علاوه بر این می توانید هنگام انجام کارهای خود مراقب کودکانتان باشید. می توان از شومینه قفسه، جاکتابی و یا حتی یک نیمکت یا میز بلند برای تقسیم فضا استفاده کرد .

قفسه هایی که دیواره پشتی ندارند از هر دو طرف قابل استفاده اند و مانع عبور نور نمی شوند.

از شیشه های ساده طرح دار و یا آجرهای شیشه ای به طور مجزا و یا در ترکیب با مصالح دیگر در دیواره استفاده کنید تا هم فضا را جدا کند و هم نور را از خود عبور دهد ارتفاع این دیوارها معمولا کوتاه در نظر گرفته می شود و از روی سطح آن می توان به عنوان تاقچه استفاده کرد.

تغییر در اندازه کف اتاق شامل سطوح بلند برای استراحت و سطوح کوتاه برای نشستن فضا را به زیبایی تقسیم می کند ولی رعایت اصول ایمنی را نباید فراموش کرد. دیوارهای اصلی یا دیواره ها تنها راه تقسیم فضا نیستند. تنها با تغییر در حال و هوای محیط می توان آن را به بخش هایی تقسیم کرد. هنگام تقسیم فضای خانه قسمتی از آن را برای نشیمن فرش کنید و قسمتی از آن را برای کارتان پرداخت بزنید محلی که قالی ها پهن شده اند برای ایجاد فضاهای مجزا مناسبند.

تناسب اتاق‌ها در دکوراسیون داخلی پذیرایی

در میان اتاق‌های یک خانه، طراحی اتاق نشیمن کمترین محدودیت را دارد زیرا نیاز به تجهیزات خاص، لوله‌کشی و انبار وسایل ندارد؛ بنابراین، طراحان داخلی در تعیین هویت و شکل فضای آن از آزادی عمل بالایی برخوردارند. اتاق نشیمن باید به‌منظور انعکاس سبک زندگی افراد یک خانواده خاص طراحی شود. 

ابعاد و اندازه مبلمان معمول اتاق نشیمن

 تجهیزات کاربردی، اندازه و شکل اتاق به تنظیم یک دستور کار مناسب برای انتخاب و چیدمان مبلمان کمک می‌کند. در زیر اندازه‌هایی از مبلمان رایج اتاق نشیمن آمده است؛ باید توجه داشت ابعاد برخی قطعات می‌تواند متفاوت از اندازه‌های ذکرشده باشد، هرچند که ممکن است الزاماً پهنای بیشتر به‌منزله کاربرد بهتر و راحتی بیشتر نباشد.

فاصله میان صندلی‌ها و کاناپه‌ها بر رفتار کاربران فضا تأثیر می‌گذارد؛ دو نفر که روبروی هم نشسته‌اند باید در فاصله‌ای از یکدیگر قرار گیرند که هنگام مکالمه احساس راحتی کنند. رفتار گروه‌های بزرگ‌تر حول یک میز چای‌خوری هم تحت تأثیر میزان صمیمیت موجود در شیوه چیدمان مبلمان قرار می‌گیرد.

انواع چیدمان اتاق نشیمن

یک اتاق نشیمن که بر اساس اصول پیشنهادی چیدمان شده باشد، به‌خوبی عمل می‌کند:

تقارن محوری

 با بهره‌گیری از مرکز هندسی اتاق، میلمان حول یک محور مشترک سازمان‌دهی می‌شوند.

محورهای دوگانه

یک محور مقاطع توجه را به‌سوی مرکز اتاق جلب می‌نماید درحالی‌که دیگر خصوصیات به پس‌زمینه منتقل می‌شوند.

تقارن موضعی

 با بهره‌گیری از مرکز هندسی اتاق، مبلمان حول یک محور مشترک سازمان‌دهی می‌شود. در نظر گرفتن محل‌هایی برای نشستن که از محل اصلی فاصله گرفته‌اند موجب می‌شود اتاق بزرگ‌تر دیده شود. استفاده از تقارن موضعی، موجب ایجاد هماهنگی و تعادل در اتاق می‌شود.

عدم تقارن

چیدمان نامنظم مبلمان باعث ایجاد جوی غیررسمی در اتاق می‌شود.

چند نکته در مورد دکوراسیون نشیمن

در دکوراسیون سنتی فضای نشیمن استفاده از فرش و پشتی و دکوراسیون کلاسیک و مدرن آن، استفاده از کاناپه و مبل های راحتی متداول است. رنگ: با کمی رنگ بندی ساده حداکثر سه رنگ ظاهر وسایل را ساده و آرام نشان دهید از رنگ و پارچه برای هماهنگی با وسایل مختلف استفاده کنید . از رنگ آمیزی خنثی و پارچه های نرم استفاده کنید برای حفظ آرامش و آسایش و هماهنگی از رنگ ها و مواد طبیعی برای مصالح استفاده کنید و تعداد اشیا را به حداقل برسانید. مبلمان از یک رنگ و طرح استفاده کنید و وسایل را با آنها هماهنگ کنید.

وسایل، تعداد وسایل را به حداقل برسانید تعداد وسایل زیاد باعث شلوغ نشان دادن فضا می شود. از مبلمان بزرگ و راحت استفاده کنید قبل از خرید کاناپه آن را امتحان کنید تا اطمینان پیدا کنید برای اعضای خانواده راحت اند و فضای کافی برای دراز کشیدن دارند. کاناپه های بزرگ و راحت و داشتن تعدادی پشتی و نیز انداختن قالی و فرش شرایط خوبی را برای ایجاد فضایی صمیمی مهیا می کند. سعی کنید طوری صندلیهای خود را بچینید که  صمیمیت و نزدیکی بیشتری بین شما ایجاد شود.

 دمای فضا را متعادل نگهدارید و فضا را با روشن کردن یک شعله واقعی ماننده شعله شومینه گرم و صمیمی کنید .

صرف غذا به منظور استفاده از فضای نشیمن برای صرف غذا با اعضای خانواده یا فضای ناهار خوری و پذیرایی برای برگزاری مهمانی های مجلل در نظر گرفتن نکات زیر به شما کمک می کند. برای مهمانیهای صمیمی از میز غذا خوری بزرگ با صندلیهای راحت استفاده کنید می توان از یک میز بزرگ همزمان برای کارهای دیگر ماننده نوشتن تکالیف و پرداختن به کارهای دفتری و یا چیدمان وسایل تزیینی استفاده کرد.

میزهای گرد برای گپ دوستانه و هنگام صرف غذا مناسب ترند و نیز میزهای بیضوی فضا و را لطیف و دوستانه می کنند. است کاناپه ها و صندلی ها را نزدیک هم بچسبانید و یادتان باشد صندلی های غذا خوری بلند برای این کار مناسب نیست استفاده از پشتی برای گپ دوستانه و صمیمی محیط مناسبی فراهم می آورد. بهترین مهمانی ها مهمانی هایی است که روابط افراد آنقدر صمیمی است که صحبت در سر میز به اندازه غذا برایشان اهمیت دارد اگر به وفور مهمانی می گیرید میزی شیک و صندلیهایی راحت خریداری کنید تا مهمان هنگام نشستن احساس راحتی کند. تلفیق فضای آشپزی و غذاخوری و نشیمن محیطی مناسب برای دورهم گرد آمدن اعضای خانواده در طی روز را فراهم می کند اگر آشپزخانه مجزایی دارید می توانید با قرار دادن چند صندلی راحتی در آن فضایی راحت و دنچ و کوچک برای مهمان های ناخوانده و دوستانتان فراهم کنید.

مبلمان را در دسته های کوچک و جدا دور هم بچینید ، طوری که هر قسمت مخصوص کار خاصی باشد، همچنین می توان از طرح های مختلفی استفاده کنید ؛ مثلا برای سطح کار خود از سبک های مدرن و لوکس و برای استراحت خود از وسایل نرم استراحت کنید.

اگر مبلمان و اثاثیه رنگارنگ دارید و می خواهید از آنها استفاده کنید و اگر وسایل تان قدیمی است پس زمینه را طوری انتخاب کنید که رنگ آن را جذاب تر کند.

چیدمان وسایل

هنگامی که لوازم اتاق نشیمن را می چینید یک روش ساده انتخاب مرکز توجه یا نقطه تمرکز برای فضا است این نقطه در واقع مرکز ثقل اتاق است وسایل باید درست در مقابل این نقطه مهم چیده شوند به این ترتیب شما باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • باید نقطه تمرکز را انتخاب کنید . شومینه ، پنجره بزرگ، یا میز تلویزیون و چیدمان وسایل و مبلمان را در اطراف آن انجام دهید این نقطه تمرکز باید به دیوار تکیه داشته باشد.
  • صندلی و مبلمان را بیش از حد از یکدیگر دور نگذارید تا مهمانان شما بتوانند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند.

 فضای چند منظوره :چیدمان وسایل در فضاهای بزرگ با نهارخوری با نشیمن های یکسره و پذیرایی در آپارتمانهای امروزی کار نسبتا مشکلی است زیرا نه تنها باید بدانیم از کجا شروع سیم بلکه باید کاربردهای مختلف را در یک چهارچوب واحد در کنار هم قرار دهیم.

۱. با قرار دادن ماهرانه مبلمان ، دیواری طبیعی میان دو بخش ایجاد کنید با قرار دادن کاناپه یا یک جفت صندلی به طوری که پشت به محل غذا خوری باشند و نیز با قرار دادن یک پاراوان می توانید دوبخش را از هم جدا کنید.

۲. برای مشخص کردن و جدا کردن هر قسمت از قالیچه های کوچک و مناسب با فضا استفاده کنید. ٣. مبلمان باید طوری قرار بگیرد که رسیدن و نشستن بر روی آنها به سادگی امکان پذیر باشد و محل عبور برای مهمانان و میزبان موجود باشد .

کف سازی نشیمن

کف نشمن با سنگ ، سرامیک و یا پارکت فرش می شود . جنس و پوشش هایی که برای کف فضای نشیمن استفاده می شوند می باید با جنس و رنگ دیوارها و آنچه که به :۱ دکوراسیون از آن یاد می شود هم خوانی داشته باشد.

تنوع رنگ در نشیمن

رنگ های فضای نشیمن را می بایست بر اساس رنگ های طبیعی موجود در اتاق انتخاب نمود ؛ در مرحله اول باید رنگ کف فضا، شومینه ، آجرها یا کارهای سنگی را مورد توجه قرار داد و از تضاد

دکوراسیون داخلی پذیرایی
استفاده از وسایل و تزئینات با رنگ های مختلف در طراحی اتاق پذیرایی

 ( کنتراست ) قوی میان سیاه آمیخته های تیره و روشن پرهیز کرد. چرا که تضادها باعث جلب توجه می شوند و چون معمولا چنین فضایی را به مطالعه، استراحت، گوش دادن به موسیقی، گفتگو و تماشای تلویزیون اختصاص می دهیم، میل نداریم هیچ موردی موجب پریشانی حواس ما گردد.

پیشنهاد ما این است که پرده یا کرکره هایی را انتخاب کنید که تضاد کمتری با رنگ دیوار همجوار خود داشته باشند. به عنوان اصلی کلی توصیه می کنیم که برای رنگ مبلمان، قالیچه ها و رویه صندلی ها از درجاتی تیره تر از رنگ دیوارها استفاده کنید. با این کار، طرح اصلی اتاق نشیمن با رنگ ها در هم می آمیزد، بدون آن که تضاد فاحشی میان آنها به چشم بخورد.

برای جدا کردن محیط های مختلف از تمایز دادن در رنگ ها استفاده کنید تغییرات ضعيف و تمایز شدید رنگی را به کار گیرید.

نور پردازی در نشیمن و نهارخوری

پیش از هر تصمیمی درباره ی نورپردازی فضا، برای چیدمان مبل و اثاثیه ی درون اتاق طرحی بریزید و نقاط تمرکز اتاق را تعیین کنید. برای محل کار و فعالیت نور فراوان و برای استراحت نور کم را انتخاب کنید نور خطی و نور نقطه ای تقسیم فضا را واضح تر نشان می دهد.

 نور فضای نشیمن

 نورپردازی در نشیمن به دقت فراوان نیاز دارد و شما باید پاسخگوی نیازهای متعددی در این فضا باشید. نورپردازی در نشیمن خانه های مختلف بسیار متنوع و متفاوت است. اجازه بدهید سبک زندگی شما برای سبک دکوراسیون خانه تان تصمیم گیرنده باشد. فهرستی از حالت های مورد نیاز و مورد علاقه خود را برای فضا و همچنین فعالیت هایی که در نشیمن قرار است انجام شود تهیه کنید. برای نمونه تمایل دارید برای تماشای تلویزیون نور پردازی گرم و صمیمی داشته باشید یا برای بازی بچه ها نور کافی از بالا به پایین داشته باشید یا برای مطالعه نور رومیزی کافی داشته باشید و …

در بیشتر اتاق های نشیمن، نور پس زمینه ی عمومی، حاصل چراغ های پایه آزاد است، که اغلب به شکل چراغ رومیزی در دو طرف یک کاناپه یا بر روی میز عسلی به کار گرفته می شوند. می توانید با قرار دادن یک جفت چراغ دکوراتیو در دو طرف قفسه های کتابخانه با استفاده از چراغ های رومیزی زیبا جلوه ای جذاب برای دکوراسیون نشیمن خود به وجود آورید. همچنین باید توجه داشته باشید که استفاده از نور طبیعی در این فضا اهمیت زیادی دارد و در مورد نور مصنوعی بهتر است از نور مخفی نیز بهره ببرد زیرا استفاده از نورهای مخفی در ایجاد آرامش این فضا مناسب به نظر می رسد.

نور فضای غذاخوری

نقطه کانونی در هر فضای غذاخوری میز غذاخوری موجود در آن است، از این رو باید تمرکز و تاکید نورپردازی این فضا بر این قسمت باشد. کاربردی و زیبا فکر کنید و به اهمیت حال و هوای حاکم بر فضا توجه داشته باشید. زمانی که اقدام به نصب یک لوستر آویزی درست در بالای میز غذاخوری می کنید، توجه داشته باشید که ارتفاع آن به اندازه کافی پایین باشد که کاملا سطح میز را روشن کند، اما نباید نور آن خیره کننده باشد و سبب آزار چشم افراد شود تا کسانی که برای صرف غذا دور میز نشسته اند نتوانند یکدیگر را به آسانی مشاهده کنند. (استفاده از دیمر برای تنظیم و کنترل نور اتاق غذاخوری بسیار سودمند است.

همچنین می توانید بالای میز نهار خوری یک جنت منبع پرتو باریک تعبیه کنید تا تابشی الليف و پرحس و حال بر مرکز آن داشته باشید.

طراحی فضای پذیرایی

معمولا از فضای پذیرایی برای برگزاری مهمانی، دید و باز دید، دعوت و پذیرایی از اقوام و دوستان استفاده می شود. در خانه های بزرگ اصولا جالب ترین و مناسب ترین فضای ساختمان را به این مکان اختصاص می دهند. بهترین وسایل و ظروف منزل برای پذیرایی از میهمانان در این فضا استفاده می شود. تزیین چیدمان این فضا باید به گونه ای باشد که انگیزه و شور و شوقی برای گفتگو ایجاد نماید. نوع و فرم ظروف و وسایل مورداستفاده در اتاق پذیرایی تاثیر زیادی در ایجاد ارتباط و مراوده بين افراد دارد. همانطوری که گفته شد فضای پذیرایی جای تجمع است بنابر این مبلمان آن را طوری بچینید که امکان ارتباط و گفتگو بین افراد فراهم شود. صندلی ها را با فاصله از دیوار و طوری قرار دهید که روبه روی هم باشند. با صندلی ها و مبل استیل دایره را گسترش دهید اما همچنان صمیمیت را حفظ کنید.

رنگ

رنگی که برای فضای پذیرایی انتخاب می کنید، بر نوع احساس میهمانها تاثیر دارد. رنگها می توانند انرژی زا بوده یا موجب آرامش شوند و این بستگی به سردی یا گرمی آنها دارد. قرمز در اتاق ناهارخوری شگفت انگیز است و در اتاق پذیرایی بازخورد زیادی دارد. رنگ قهوه ای شکلاتی در دکوراسیون منزل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. قهوهای هیچ وقت از مد نمی افتد. زیبایی این رنگ بستگی به هماهنگی آن با سایر وسایل دارد. این که در کنار صورتی چرک قرار بگیرد یا زرد و سفید ظاهر متفاوتی پیدا می کند. قهوه ای در ترکیب با این رنگها گرم کننده است و ثبات را می رساند. اکثر چوب ها رنگ قهوه ای را خوب به خود می گیرند. رنگ طبیعی قهوه ای به خصوص اگر مایل به کارامل باشد و نیز قهوه ای کنار صورتی چرک خیره کننده خواهد بود. فضای پذیرایی در ارتباط نزدیک با نشیمن، غذا خوری و ورودی بوده و با اتاق خواب و آشپزخانه ارتباط غیر مستقیم دارد.

انتخاب کف پوش

کف پوشی استفاده کنید که ضمن راحتی، طرح شما را کامل کند. از آنجایی که بعضی از مهمانان با کفش وارد اتاق پذیرایی می شوند بهتر است کف پذیرایی بدلیل رعایت مسایل بهداشتی از سنگ یا سرامیک و یا پارکت باشد. سنگ و سرامیک مورد استفاده در کف پذیرایی علاوه بر بزرگ بودن ، باید دارای رنگ های روشن باشند تا درز بین آنها محل تجمع میکروب و آلودگی نشود . اگر میخواهید مبلمان و کارهای هنری بیشتر به چشم آیند، کف پوش را روشن انتخاب کنید . در ضمن توجه داشته باشید کف سازی فضاهای که با هم در ارتباطند (مانند ورودی ، نشیمن ، نهارخوری و پذیرایی و… ) با هم هم خوانی داشته باشند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی
انتخاب کفپوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی

نورپردازی

نور فضای پذیرایی باید آرامش بخش باشد. سعی کنید نور حالت لایه لایه داشته باشد. منابع نور را طوری قرار دهید که تشکیل یک مثلث را بدهند تا از رسیدن نور به همه جا مطمئن شوید. چراغ های رومیزی که نور را به پایین منعکس می کنند و نور آرک، افراد را تشویق به نشستن و استراحت می کنند. از نور پردازی به صورتی که منبع نور در دید باشد خودداری کرده و نور را به صورت یکنواخت ایجاد کنید. وجود نور طبیعی پنجره) در محيط پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است . معمولا زیباترین پنجره و منظره در ساختمان به اتاق پذیرایی اختصاص داده می شود . استفاده از انواع نورهای مصنوعی و پرده های مختلف نقش موثری در زیبایی این فضا دارد . نحوه نورپردازی، احساس آرامش یا عدم احساس امنیت، شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القاء می کند. همچنین میتوان با نورپردازی مناسب، عیب و نقص محیط را پوشانید برای زیباتر شدن و تکمیل نورپردازی در اتاق، می توان علاوه بر لوسترها و لامپ های سقفی از چراغ های کوچک تزیینی برای آذین گوشه و کنار اتاق، بانورهای ملایم استفاده کرد..

مقدار نور لازم برای پذیرایی دو برابر نور معمول اتاق ها است. در حالت ایده آل اگر ارتفاع سقف ۳ متر باشد نوری معادل ۵۰۰ لوکس برای پذیرایی کافی است. می توان از لامپهای معمولی ، انعکاس گر ، هالوژن ، فلورسنت و فلورسنت فشرده استفاده کرد. همچنین نور سفید گرم نیز برای پذیرایی مناسب است.

چگونگی  تزیین پنجره ها

 طراحی پنجره به عنوان بخشی پیوسته به اتاق, از  دیزاین جداگانه آن ایده بهتری است. البته این به معنای آن نیست که پنجره ها نباید یک نقطه کانونی و مهم در اتاق باشند, در واقع پنجره های بزرگ و علی‌الخصوص منحصر به فرد و غیر معمول, نقطه های کانونی فوق العاده ای می سازند و در اتاقی که جزئیات معماری ویژه و به ‌خصوصی وجود ندارد این پنجره ها می توانند کیفیت ویژه‌ای به آن ببخشند. اما پرده ها هم باید در همان بافت و نمای کلی اتاق به چشم بیاید.

 نصب پرده های مجلل ویکتوریایی در یک اتاق با دکوراسیون مینیمالیستی قطعا ایده ی جالبی نیست, برعکس نصب این پرده های خوش دوخت در یک اتاق با دکوراسیون تجملی و پر زرق و برق بسیار متناسب است. همچنین استفاده از پرده های بسیار روشن, در اتاق هایی که با دقت و ملایمت رنگ شده, مناسب نیست.  موضوع اساسی در دکوراسیون یک اتاق, مسئله به وجود آوردن یک تناسب  معقول با وسایل دیگر موجود در اتاق است.

 نمونه تزیینی ترین و یا غیر عادی ترین پنجره ها, مثل پنجره های قوسی, طاق نما و پنجره های شیروانی یا درهای دو لنگه, مشکل ترین منظره ها برای تزیین  هستند. پیشنهادات و توصیه ها در مورد تزیین این پنجره ها در صفحات آینده داده شده است.

دکوراسیون داخلی پذیرایی
تزئین پنجره ها در دکوراسیون داخلی پذیرایی

 پیشنهادات و توصیه ها در مورد تزیین این پنجره ها در صفحات آینده داده شده است, با این وجود انتخاب های گسترده برای تزیین پنجره های معمولی وجود دارند, که دارای دامنه ای از پرده ها یا نورگیر ها در سبک ها و طرح های مختلف, تا ابزار های تزیینی کاملا متفاوت است. در مواردی که اتاق شما  معرف دوره زمانی سبکی خاص است, یا اگر شما راهی ویژه برای تزیین اتاق خود انتخاب کرده اید, انتخاب نوع پنجره ساده تر است. البته این نوع انتخاب بیشتر به اموری خاص,( مانند اینکه  اتاق چه مقدار نور نیاز دارد و بهترین استفاده برای آن چیست و اینکه چقدر پول دارید) مرتبط می‌شود.

ایجاد منطقه‌ای کانونی یا اصلی

 اگر در اتاق نشیمن, نقطه کانونی مانند شومینه یا پنجره وجود ندارد, شما بایستی یک نقطه مرکزی که بتوان یک مجموعه های مبلمان  خود را پیرامون آن آرایش کنید به وجود بیاورید. تابلوهای نقاشی بزرگ, گروه‌های کوچکتر از آنها, فرش و قالیچه روی دیوار گزینه‌های مناسبی برای این کار میباشند. اگر دیوار خارجی مناسب وجود دارد, شما می توانید ایجاد یک نقطه شومینه تزیینی را در اولویت قرار  دهید ( ارزش امتحان کردن را دارد). دیگر احتمالات موجود شامل: کتابخانه, دیواره وسایل صوتی و تصویری ( نوعی قفسه کاری جالب توجه پیش ساخته مخصوص تلویزیون, ضبط صوت, سیستم صوتی-تصویری و بخش کننده دیسکت) می باشد. حتی یک میله نگهدارنده وسایل جالب می تواند یک نقطه کانونی مناسب محسوب شود. هر چیزی که شما به عنوان نقطه کانونی برگزینید به همه افراد برای جمع شدن در اتاق نشیمن کمک می‌کند.

 چیدمان بر طبق نقشه

 مرحله بعدی کنترل کردن کارایی دکور, با طرح آن بر روی نقشه  است. بر وسوسه صرف نظر کردن از این مرحله غلبه کنید. چون این مرحله ارزش زیادی برای کنترل کارایی چیدمان دارد. مرتب کردن اتاق نشیمن بسیار دشوارتر از دیگر اتاق هاست, مگر اینکه بسیار بزرگ باشد. بنابراین طرح‌ریزی اتاق نشیمن بر روی نقشه, تمرین خوبی محسوب می‌شود. خواه واقعی و خواه آزمایشی باشد. کاررا با ترسیم نقشه اتاق بر روی کاغذ شطرنجی آغاز کند. اغلب وسایل خانه از اندازه و ابعادی استاندارد برخوردارند, بنابراین شما می‌توانید از الگوی اغلب به وسایل خانگی رایج استفاده کنید. ( همه درجه بندی شده و در  کیت ها در مغازه های رنگ فروشی و مغازه های تعمیر کاری موجود است). شما این الگوها را با الگوهای خود تلفیق کرده و در موارد غیر استاندارد به کار ببندید و یا اینکه فقط از الگوی خود استفاده کنید.

 شما باید به تحلیل اینکه چرا این ایده نسبت به ایده های دیگر مناسب‌تر است بپردازید به نکات ارائه شده در این فصل نیز توجه نمایید.

 از هنر خود استفاده کنید, در این مرحله نیازی به تفکر راجع به شرایط طراحی نیست, بلکه فقط معیارهای راحتی, تناسب و کارایی را به کار ببندید. قبل از پیدا کردن نحوه مرتب سازی این الگوها را جا به جا کنید تا بهترین طرح ممکن را به دست آورید و سپس در طراحی نهایی این خطوط و نقشه کلی آن را لحاظ کنید. طراحی کف اتاق بر روی نقشه به شما کمک می کند چه وسایلی فراموش شده و چه وسایلی باید خریداری شود. اگر شما از این برنامه پیروی کنید, احتمال اینکه بعداً در خرید وسایل مورد نیاز به بیراهه بروید کاهش می یابد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password