All for Joomla The Word of Web Design

دکوراسیون داخلی

چگونه با هزینه کم دکوراسیون داخلی  خود را زیبا کنیم.

اگر شما نیز به دنبال روش هایی برای تغییر دکوراسیون داخلی  تان با استفاده از روش های ارزان و ساده هستید این مقاله راهنمایی عالی برای شما خواهد بود. لازم نیست برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه تان حتما میلیون ها هزینه کنید و سرویس مبلمان خود را عوض کنید و یا فرش ها را عوض کنید چرا به تغییر کوچک در دکوراسیون داخلی  خود نمی اندیشید؟ شاید بپرسید آیا واقعا روش های کم هزینه ای برای بهبود دکوراسیون داخلی  وجود دارد؟ پس با زیبانه همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه با هزینه کم دکوراسیون داخلی  خود را زیباتر کنید.

تعریف دکوراسیون داخلی
تعریف دکوراسیون داخلی

استفاده از استیکر ها در دکوراسیون داخلی

شناخت استیکرها

استیکرها، برچسب هایی هستند که با کمترین هزینه می توان آنها را با رنگ مبلمان، پرده، فرش یا حتی آنها را بر روی لوازم آشپزخانه از قبیل یخچال، گاز و لباشویی یا حتی با کوچکترین وسیله در خانه مانند رو میزی و یا یک مجسمه ست کرد. هنگامی که ما تصمیم می گیریم که در دکوراسیون منزلمان تغییری ایجاد کنیم نخستین موردی که به ذهن ما می رسد تغییر دادن اثاثیه بزرگ خانه مانند مبلمان، فرش، میزها و… می باشد در حالی که با کمی فکر و دانستن کارایی استیکرها هیچ نیازی نیست که خود را با هزینه های سنگین تعویض لوازم گرفتار کنیم. بله درست فکر کردید با کمی دقت متوجه شدید که دیوارها نیز در تغییر دکوراسیون نقش مهمی را دارند. اما در طراحی دیوارها نیز باید بسیار دقت کنیم به عنوان مثال استفاده از بیش از حد از رنگ های تیره مانند رنگ سیاه ممکن است دکوراسیون داخلی  را ویران کند.

حالا بیایید بجای هزینه های سنگین از فکرتان استفاده کنید و با تهیه چند استیکر زیبا خانه ای رویایی برای خود پدید آورید. هنگامی که بدونه هزینه های زیاد خرید لوازم چهره دیوار منزل شما تغییر کند و ظاهری جدید و زیبا پیدا کند این تغییر می تواند منزل شما را دگرگون کند. استیکرهاروی هر سطح صافی قابل نصب می باشند. بهترین جای نصب دیوار رنگ روغن، رنگ پلاستیک، کاغذدیواری مسطح می باشد.

چند مورد از خواص استیکرها در دکوراسیون داخلی به شرح زیر می باشد به شرح زیر می باشند.

  • نوع خوب این استیکرها قابل شستشو با دستمال کشیدن می باشند.
  • با کندن این برچسب ها، به دلیل نازکتر بودن آنها از رنگ دیوار به هیچ عنوان رنگ دیوار کنده نمی شود
  • این برچسب ها تنوع طرح و رنگ زیادی دارند و به ما اجازه می دهند تا طراحی مورد دلخواه خود را انجام دهیم و در مقابل رطوبت مقاوم هستند حتی می توانیم از آنها در سرویس های بهداشتی نیز استفاده نمایم.
  • این برچسب ها برای پوشاندن سطوح آسیب دیده مانند ترک دیوار، ترک کاشی آشپزخانه قابل استفاده می باشد.
  • طریقه نصب آنها نیز بسیار ساده می باشد و نیاز به مهارت خاصی ندارد.

در دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید دیوارهای تان را یک دست به رنگ های روشن همانند استخوانی، شیری و یا سفید رنگ آمیزی کنید. حال اثاثیه و لوازم تان را بر اساس قوانین چیدمان دکوراسیون داخلی در جای مناسبش قرار می دهید، مشاهده می کنید که منزلتان حسابی تغییر کرده و تازگی در سرتاسر آن موج می زند ولی احساس می کنید دیوارها در سطح وسیعی خیلی ساده هستند البته گذاردن باکس ها و طبقات، تابلوها، نورپردازی و همچنین نصب تلویزیون بر دیوار همگی کارهای مفیدی برای جذابیت بیشتر محیط اطرافتان می باشند.

شاید هم مایل باشید نوآوری خاصی در منزل تان بوجود آوریدا نو آوری که بشود در تمامی نقاط، بسته به مکانی که می خواهد قرار بگیرد مچ باشد. یعنی بتواند پلی میان خود و مکان مورد نظر برقرار نماید و به نحوی تعریفی برای آن محیط باشد: پیشنهاد می کنم از استیکرهای دوست داشتنی بهره ببرید، استیکرها در واقع همان برچسب های تزیینی دیواری می باشند که در طرح ها و انواع نامحدود عرضه ی گردند. نصب آسان و رنگهای متعددش طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است شما می توانید در هر قسمت از منزلتان از آشپزخانه گرفته تا اتا۔ پذیرایی و خواب و حتی پاسیو را با استیکرهای بی نظیر بیارایید.

نقش تزیین دیوار در دکوراسیون داخلی
نقش تزیین دیوار در دکوراسیون داخلی

استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی

تابلو از دیگر ابزارهایی است که می تواند با صرف هزینه کم تغییر زیادی در دکوراسیون داخلی خانه شما ایجاد کند دیوارها را با تابلو ها زینت ببخشد. قوانین نصب تابلوها بسیار ساده است: تابلوها باید در ارتفاع ۱۴۰ تا ۱۶۰ سانتی متری در نظر گرفته شوند و باید بدون ذرهای کجی یا زاویه دار بودن به دیوار آویخته شوند تا نقطه تحریک عصاب را بیدار نکنند. اگر می خواهید چند تابلوی نقاشی را کنار هم در چند ردیف قرار دهید بهتر است تابلوهای روشن را بالاتر و آنهایی را که رنگ تیره تری دارند در ردیف های پایین تر نصب کنید. در خانه هایی که سقف شان کوتاه است باید از تابلوهای با عرض کم و طول زیاد استفاده شود تا کشیدگی طول تابلو بین دیوار و سقف چشم بیننده را به بلند بودن سقف فریب دهد. تابلوهای چند تکه و مجموعه ای نمونه بارزی از تابلوهای مدرن می باشند که تا اندازهای توانایی بوجود آمدن جاذبه در فضای خانه را دارند. از انها را دکوراسیون داخلی استفاده کنید احتیاجی نیست از تابلو فرش ها و نقاشی های با قیمت های نجومی، خانه هایتان را زیباتر و با شکوه تر سازید گرچه زمانی که قدرت خریدش را دارید جای هیچ گونه نگرانی نیست ولی می توانید با پوستر تابلوها که برای خود نمونه بسیار نفیسی از آثار نقاشانی چون استاد محمود فرشچیان و کمال الملک میباشند استفاده نمایید تا بدانید می شود با هزینه ای نسبتا اندک هم شگفتی و جان بخشیدن به خانه هایتان را تجربه کنید در واقع یک فرصت استثنایی برایتان بر همم شده که باید آن را غنیمت بشمارید.

سعی کنید تاریخچه و خالق اثر را جویا شوید تا با آگاهی کامل زمانی که از مهمانان تان پذیرایی می کنید به گفتگو در موردشان بپردازید، بی شک سا ۔ خوش و فرح بخشی برای خود و دیگران به ارمغان می آورید. بعضی اوقات آنقدر نقش تابلو ها را در چیدمان دکوراسیون تأکید می کنیم که طراح ننا من سدني دیوار را از تابلوهای رنگ و وارنگ مملو می سازد، شاید اولین قانون استفاده از تابلوها تعادل، هماهنگی و مکث فضاهاست با ایجاد فاصله و مکث یه دیوارها فرصت استراحت بدهید تا طرح ها و زیبایی های تابلوها یکدیگر را دفع نکنند بخصوص اگر با موضوعات مختلف باشند و همچنین شلوغی دیوار باعث می شود چشم بیننده برای نظر کردن به دیوار خسته گردد. با رعایت فاصله بین تابلوها آرامش و آسایش را به چشم ها و روح خود هدیه بدهید. اگر تابلوهای زیادی دارید برای نشان دادن آنها به دیگران عجله نکنید و هر چند وقت یکبار با تعویض تابلوهای دیوار تنوع و تغییر را احساس کنید و شادابی و طراوت ملموسی را تجربه نمایید پس به هیچ عنوان خانه تان را به گالری های نقاشی که از سرتاسر دیوارها برای نمایش دادن آثار نقاشان استفاده می کنند مبدل نسازید. دقت کنید رنگ نقوش تابلوها تماما به رنگ های تیره و یا طرح های آنها دفرمه و ترسناک نباشند چرا که بر اثر گذر زمان بدون آنکه خودتان متوجه بشوید رنگ های تیره و نقش های نامتعارف روحتان را همچون سمباده ای بر دیوار، خراش و آزار خواهد داد بنابراین با عنوان هایی چون مدرنیته و به روز بودن از تابلوهای بد رنگ و افسرده ساز به اصطلاح خارجی بهره نبرید زیرا هزینه و سلامتی روحی و روانی تان را با هم به یغما می برد.

استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی
استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی

لوازم تزینی در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از بلوک های شیشه ای

بلوک شیشه ای چیست؟ بلوکهای شیشه ای از دو جداره وکیوم شده شیشه ای، که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده اند. جداره تشکیل شده از این بلوکها عایق بسیار مناسبی برای سرما، گرما، رطوبت و صدا بشمار می آید.. این بلوکها در اشکال متنوع و گسترده ای عرضه می شوند.

از بلوکهای مشبک برای کنترل میزان نور ورودی به فضاها استفاده میشود. برای ایجاد فضایی با رنگ خاص نیز می توان بر اساس سلیقه از بلوک های رنگی در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. نوع دیگری از این بلوکها برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده اند که طبق نیاز مشتری در رنگهای متنوع عرضه می شوند. فضای عمومی ساختمان نیاز به نور زیادی دارد و شیشه بخاطر عدم استقامت در برابر عوامل محیطی و قابلیت انتقال صوت و حرارت برای اینگونه فضاها مناسب نیست، ولی بلوک شیشه ای در عین حال که نور را منتقل می کند، بسیاری از خصوصیات یک دیوار آجری محکم را دارا می باشد که استفاده از آن را برای اینگونه موارد توجیه می کند. از بلوک شیشه ای در دکوراسیون داخلی خانه خودبهره ببرید

استفاده از آجر های شیشه ای در دکوراسیون داخلی

مزایای آجرهای شیشه ای

از این نوع آجر در دکوراسیون داخلی منازل، فضاهای اداری، رستورانها، انبارها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می شود. آجرهای شیشه ای از برتریهای ذیل برخوردارند:

1- امکان استفاده در جداسازی فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی

۲- کم بودن ضخامت در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی (حداقل ۱۵ سانتیمتر) که منجر به افزایش فضای مفید اتاق می شود.

٣- خواص بالای ایزولاسیون صوتی و حرارتی.

۴- سبک تر بودن در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی تا بیش از 4/1

۵- امکان بکارگیری طرح ها و رنگ های مختلف در یک یا چند دیوار، بنابر هر نوع سلیقه.

6- سادگی و سرعت عمل بالا در نصب و به کارگیری آجر شیشه ای در مقایسه با آجرهای سنتی. زیرا مراحل مختلف و متعدد دیوارکشی سنتی شامل آجرچینی، گچ و خاک، سفید کاری و نقاشی زمان و زحمت بیشتری را خواهان است اما در آجرهای شیشه ای تنها شامل آجرچینی و در موارد خاص بندکشی است.

7- کمی قیمت تمام شده دیوار شیشه ای در مقایسه با دیوار سنتی

۸- نظافت دیوارهای شیشه ای به سادگی تنها با یک دستمال نمدار قابل انجام است و کمترین زحمت را برای ساکنین دارد. در حالیکه دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال یکبار نیاز به رنگ آمیزی دارند.

9- امکان بکارگیری آجرهای شیشه ای در تمام یا بخش هایی از نمای ساختمان

1۰- امکان بکار گیری آجرهای شیشه ای در ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اپن آن. بلوک شیشه ای اعجابی شگفت در دکوراسیون محسوب می شود زیرا به دلیل شکل خاص در اندازه های گوناگونش و راحتی نصب در تمامی قسمتهای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد طراحان معماری داخلی و صنعتگران بلوک شیشه ای حصار پارتیشن بودنش را شکسته اند و با هنرشان و زیباسازی در دیوارها، پنجره ها، سقفها، نرده ها و حتی ستونها ذوق و سلیقشان را به حد کمال رسانیده تا برق حیرت و تحسین در دیدگان بیننده هایشان بوجود آورند.

خوشبختانه امروزه با فن آوری های جدید بلوکهای شیشه ای علاوه بر زیبایی به گونه ای ساخته می شوند که عایق های بسیار قدرتمندی در برابر سرما، گرما و همچنین رطوبت هستند.

حتی با به کاربردن برترین عناصرها همانند بلوک شیشه ای بدون وجود یک طراح داخلی مجرب و هنرمند نمی توان نتیجه ای دلخواه از دکوراسیون داخلی منزل داشت. یکی دیگر از امتیازات بلوک شیشه ای بهره بردن از آن حتی بعد از اتمام ساخت ساختمان می باشد. اگر خانه ای که در آن زندگی می کنید پنجره های کوچکش شما را از نور طبیعی روز تا حدودی محروم ساخته و با وجود لوستر ولامپهای متعدد روشنایی مناسبی در سرتاسر محیط اطرافتان برای شما فراهم نشده است پیشنهاد می کنم قسمتی از منزلتان که تاریکتر به نظر می رسد را انتخاب نمایید و براساس طرح دلخواه تان به نصب بلوکهای شیشه ای برای ساخت یک دکور نوری وجد آور دست بزنید. فراموش نشود که منبع های ن وريتان همانند لامپ های ال ای دی، می بایست قبل از بلوکها بر دیوار نصب گردند تا نور هنگام عبور از آنها شکست نوری دلنشینی را بوجود آورد. سقف پاسیو و پنجره هایی که دارای قابهای بزرگی می باشند محل های مناسبی برای استفاده از بلوک های شیشه ای هستند تا بصورت طبیعی از نور پردازی مطلوب سره مند شوید. باوجود تنوع رنگ در آنها می توانید طرح های بسیار دوست داشتنی را در بطن ساختمان شکل دهید و دکوراسیون خانه خود را خاص و دلربا نمایید.

چنانچه فردی هستید که در برابر کوچکترین مسائل زود عصبانی می شوید از رنگ آبی روشن برای بلوک های شیشه ای  در طراحی داخلی استفاده کنید و عبور نور آرام بخش را در راحتی خیال به تماشا بنشینید

و تأثیر حقیقی آن را بر روح و روان خود با تمام وجودتان احساس کنید با بهره گرفتن از رنگ های قرمز و نارنجی شادی و نشاط را در فضای اطراف تان تجربه کنید. توجه داشته باشید استفاده از رنگ آبی در سطح وسیع کمک شایانی به تقویت اعصاب و آرامشتان خواهد کرد اما در به کار بردن رنگهای نارنجی و قرمز بلوک شیشه ای باید نهایت احتیاط را داشته باشید و تنها تعداد کمی از آنها را انتخاب نمایید زیرا همانطور که میدانید این رنگ ها بر شعف و هیجانات فرد بیننده می افزایند بخصوص با وجود عبور نوریشان این حالات نیز دو چندان می شود و ممکن است اگر در سطح وسیعی در کنار هم قرار گیرند پس از مدتی افراد خانواده را به دلیل شدت طیف رنگی شان تندخو نمایند. اگر به طراحی دکوراسیون داخلی مدرن نیاز دارید ما در زیبانه منتظر شما هستیم.

جلوه دادن به فضا در دکوراسیون داخلی
جلوه دادن به فضا در دکوراسیون داخلی

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password