All for Joomla The Word of Web Design

طراحی آشپزخانه

چگونه آشپزخانه خود را طراحی کنیم؟

هرگز نسبت به طراحی آشپزخانه خود بی توجه نباشید. گرچه هدف اصلی آشپزخانه‌ها، پخت و پز می‌باشد، اما این روزها موارد بسیاری به فهرست کارایی‌های آن‌ها افزوده شده‌ است و با توجه به اندازه اتاق‌تان، انتخاب‌های گوناگونی -از قبیل ترکیب محل پخت و پز با اتاق نشیمن در یک خانهٔ پلان آزاد- پیش روی خود خواهید داشت. لذا آشنایی با پلان‌ها و طرح‌بندی‌های رایج در طراحی آشپزخانه‌ جهت یافتن مناسب‌ترین گزینه برای خانه‌تان ضروری خواهد بود.

طراحی آشپزخانه از این رو مهم تر شده است که فضایی برای گرد هم امدن اعضای خانواده را فراهم میکند. همه صاحبان‌ خانه، خواهان داشتن فضایی صمیمانه جهت گرد هم آمدن و سپری کردن وقت خود در کنار اعضای خانواده‌اند. در چنین شرایطی، حتی اگر مساحت خانه به اندازهٔ تأمین تمام نیازها بزرگ نباشد، داشتن آشپزخانه‌ای که به شما امکان برقراری ارتباط و مشارکت در صحبت‌های اعضای خانواده‌تان را به هنگام تهیه غذا بدهد، یک امتیاز ویژه و مهم قلمداد خواهد شد.

اما وقتی مبحث کارایی یک آشپزخانه پیش می‌آید، نکته‌ای حائز اهمیت بدون شک طراحی آشپزخانه به نحوی که کارآمدی و سهولت دسترسی به اشیاء و لوازم را در اولویت قرار داده و از سویی دیگر مشکلات عبور و مرور افراد خصوصاً در یک پلان آزاد را در نظر گرفته باشد، بهترین گزینه برای شما خواهد بود!

طراحی پلان یک آشپزخانه:

عموماً اندازه و شکل فضای موجود شما برای آشپزخانه در زیربنای خانه‌تان، معیار اصلی تعیین مناسب‌ترین پلان می‌باشد، اما تقریباً در تمام حالات توصیه می‌شود که از «مثلث کار» نیز جهت انتخاب بهترین طرح‌بندی و پلان کمک بگیرید. مثلث کار در واقع مفهومی است که مطابق با آن، یخچال، اجاق گاز و سینک ظرف‌شویی در سه گوشهٔ یک مثلث فرضی قرار گرفته و بدین طریق میزان راه رفتن و جابجایی میان این سه بخش اصلی آشپزخانه -جهت ایجاد سهولت- کاهش می‌یابد. این شیوه حتی برای پلان‌هایی که بنا به محدودیت‌های موجود می‌بایست این سه وسیله را در یک خط افقی (چسبیده به یک دیوار) قرار دهند نیز مناسب بوده و شما تنها می‌بایست خطوط مثلث را صاف در نظر گرفته و محل قرارگیری این اشیاء را در فاصله‌های اندک افقی، تعبیه نمایید. البته متخصص طراحی آشپزخانه «مارک ویلکینسون» در این باره می‌گوید: «هیچ قانون اجباری‌ای در این زمینه وجود ندارد! و اگر شما حس می‌کنید عدم بهره‌گیری از قاعدهٔ «مثلث کار»، از جهاتی دیگر به نفع شما خواهد بود، خود را مجبور به پیروی از آن نکنید!».

فضا در طراحی آشپزخانه
فضا در طراحی آشپزخانه

جایگزین‌های قاعدهٔ «مثلث کار»:

همانند «مارک ویلکینسون»، اشخاص بسیار دیگری نیز معتقدند، بخش‌بندی در طراحی آشپزخانه به شکلی که قاعده«مثلث کار» پیشنهاد می‌کند، امری غیر کاربردی بوده و در عوض می‌توان از قاعده‌های دیگری چون «فضای پویای بلووم»، که توصیه می‌کند کارهای صورت گرفته در آشپزخانه -از قبیل پخت و پز، قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرف‌شویی، نظافت و …- را مطابق با جهت حرکت عقربه‌های ساعت -یا خلاف آن- تنظیم نمود، بهره گرفت.

با توجه به این قاعده، شما با نگاه داشتن تمام اشیای مورد نیاز جهت انجام امور مختلف در آشپزخانه، کارایی آن را نیز بالا می‌برید.

کنترل عبور و مرور افراد در آشپزخانه:

علاوه بر فضای کاری آشپزخانه، نحوهٔ کنترل عبور و مرور افراد متفرقه، مهمانان و اعضای خانواده نیز بخشی مهم از طراحی آشپزخانه و طرح‌بندی‌ آن می‌باشد. هدف و اولویت اصلی در مبحث عبور و مرور می‌بایست دور نگاه داشتن کودکان از خطرات احتمالی و جلوگیری از بروز مشکلات رفت و آمد هنگام شلوغ‌تر بودن فضای خانه باشد. توصیه ما به شما این است که با قرار دادن یخچال در آستانه آشپزخانه، دسترسی کودکان به احتیاجات خود را سهولت بخشیده و بدین طریق از ورود بی‌مورد آن‌ها به مکان‌هایی با خطرات احتمالی نیز جلوگیری نمایید. در خانه‌های پلان آزاد، دقت داشته باشید که قسمت ورودی تا محل مورد نظرتان به شکلی مناسب قابل استفاده بوده و افراد برای عبور از این مکان دچار مشکل نمی‌باشند، از طرفی، بهره‌گیری از جزیرهٔ آشپزخانه -یک پیشخوان مستقل که جدا از دیگر کابینت‌ها و پیشخوان‌ها، درست در وسط فضای آشپزخانه قرار می‌گیرد- نیز ایده‌ای بسیار کاربردی بوده و شما می‌توانید با قرار دادن یک جزیره آشپزخانه، درست پشت اجاق گاز، فاصله‌ای ایمن میان کاناپه و محل پخت و پز ایجاد نمایید. «گراهام مترکس»، متخصص فعال در Matrix Kitchen در این باره می‌گوید:«اگر فضای شما به حد کافی فراخ می‌باشد، بهتر است از دو جزیره آشپزخانه جهت تعیین و تبیین محل‌های رفت و آمد بهره بگیرید». همچنین توصیه می‌شود محیط و زیربنای موجود را به بخش‌های مختلفی تقسیم کرده و همان‌طور که «رابرت بورنت» مدیر طراحی Holloways of Ludlow می‌گوید: «شما می‌توانید با استفاده از کف‌پوش‌های متفاوت، رنگ‌آمیزی‌های متغایر و تعیین کنندهٔ حد و مرز و حتی نورپردازی‌های متنوع، فضای آشپزخانه خود را تقسیم‌بندی کرده و کارایی آن را نیز متعاقباً بالا ببرید». همچنین لازم به ذکر است که اشخاصی چون «اسکات نیکلسون» متخصص Chamber Furniture توصیه می‌کنند، بهره‌گیری از دیوارهای حائل و کوتاه (نیم‌دیوار) را نیز فراموش نکرده و به خاطر داشته باشید که توسط آن‌ها می‌توان فضا را به خوبی تقسیم کرد و تنها نکته حائز اهمیت این است که می‌بایست به هنگام نصب آن‌ها دقت داشته باشید که مشکلی در نورپردازی و نورگیری خانه‌تان ایجاد نکنند.

بهبود طراحی آشپزخانه های شلوغ
بهبود طراحی آشپزخانه های شلوغ

آشپزخانه‌هایی با اشکال غیر استاندارد:

مسلماً تمام آشپزخانه‌های دنیا اشکالی هندسی و استانداردی چون مربع چ مستطیل نداشته و بسیاری از اوقات شما با مواردی مواجه می‌شود که مشکلات و محدودیت‌های ساختاری متعددی را در خود جای داده‌اند. اما «اسکات نیکلسون» معتقد است: «گرچه نمی‌توان همه ویژگی‌های ساختاری یک خانه را تغییر داد، ولی بدون شک شما با اندکی خلاقیت و مهارت قادر خواهید بود یک مورد منفی را به مثبت تبدیل کرده و به عنوان مثال یک ستون را به جزیرهٔ آشپزخانه مبدل نمایید تا علاوه بر کارایی، جلوه‌های بصری فضا را نیز بهبود بخشید! و یا اگر شما خانه‌ای با دیوارهای منحنی خریده باشید و عاشق این ویژگی بخصوص آن باشید، می‌توانید با قرار دادن  کابینت‌هایی که  این منحنی را در ساختار خود حفظ می‌کنند از محیط تا سر حد امکان به نفع خود بهره گرفته و لذت ببرید».

حتی در طراحی آشپزخانه های L یا T شکل دارند نیز با یک تقسیم بندی مناسب و بخش‌بندی کاربردی می‌توانند به مکان‌هایی فوق‌العاده برای صرف غذا و پخت و پز تبدیل شوند! پس اشکال استاندارد را به عنوان تنها عامل موفقیت پلان‌تان در نظر نگیرید!

مناسب‌ترین پلان آشپزخانه:

طراحی آشپزخانه ‌ گَلی یا قایقی:

این طرح‌بندی که نام خود را مدیون آشپزخانه‌های موجود در قایق‌ها و کشتی‌های قدیمی است، موردی منحصر به فرد بوده حالت معمولی آن شامل یک ردیف افقی از اشیای آشپزخانه می‌باشد در حالی که نوع دوبل آن دو ردیف موازی از اشیاء را در بر دارد.

پلان سبک قایقی:

این پلان برای خانه‌هایی با محدودیت فضا مواجه می‌باشند مناسب بوده و در عین حال با پلان‌های آزاد نیز هم‌خوانی بسیاری دارند. تنها نکته لازم به ذکر این است که شما می‌بایست بخش پخت و پز را به وسیلهٔ یک حائل -که حداقل سه متر طول دارد- از مکان‌های نم‌دار و خیس آشپزخانه جدا کرده و همچنین به خاطر داشته باشید که بهتر است میان درهایی که روبروی هم قرار دارند حداقل فاصله‌ای به اندازهٔ ۱/۲ متر در نظر بگیرید. از طرفی توصیه می‌شود حتی‌الامکان از وسیله‌ها و اثاثیهٔ بلند استفاده نکرده و جهت حفظ فضای صمیمانه و بهبود بازتاب نور از رنگ‌های روشن و خنثی بهره بگیرید. (از نصب کابینت‌های دیواری بیش از حد در این سبک از طراحی آشپزخانه خودداری نمایید تا حس بهم‌ریختگی و تنگی محیط را کاهش دهید)

طرح‌ آشپزخانه U شکل:

یکی از بهترین راه‌کارها جهت بهره‌گیری از فضاهای متوسط، قرار دادن اشیاء و اثاثیه آشپزخانه، مطابق با سه دیوار و به شکل حرف U انگلیسی می‌باشد.

پلان سبک U شکل:

این سبک جهت بهره‌گیری از قاعدهٔ «مثلث کار» بسیار مناسب بوده و با قرار دادن یخچال و سینک ظرف‌شویی در گوشه‌ها و اجاق گاز در مرکز، می‌توان حداکثر استفاده را از محیط برد!

به دلیل وجود سطح بیشتر روی کابینت‌ها و پیش‌خوان در این سبک، توصیه می‌شود با انتخاب مصالح و گزینه‌های مناسب، نهایت بهره را از این چیژگی گرفته و اگر برای‌تان مقدور است، حداقل دو متر فضای در مرکز، تعبیه کنید. همچنین در فضاهایی که محدودیت متراژ هم‌چنان یک مشکل محسوب می‌شود، شما می‌توانید از طراح خود بخواهید تا با بکارگیری اثاثیه‌های کوتاه، سطوح بیشتری برای‌تان ایجاد نماید. البته در محیط‌های بزرگ‌تر، استفاده از جزیره‌های آشپزخانه، میز غذاخوری در مرکز و یا شبه‌جزیره -جزیره‌ای که از یک سو به دیوار و از سویی دیگر به اتاق غذاخوری متصل می‌شود- به شدت توصیه می‌شود!

اگر پلان‌ خانه شما آزاد است نیز بهتر است از به وسیله یک شبه‌جزیره و اتصال آن به دیوارها، حالت G شکلی را جهت کسب بیشترین بازدهی ایجاد نمایید.

طراحی آشپزخانه‌ L شکل:

این طرح‌بندی‌ شامل دو ردیف از کابینت‌ها، موازی با دیوارهای مجاور می‌باشد.

پلان سبک L شکل:

در این پلان شما قادر خواهید بود تا با قرار دادن یخچال و اجاق گاز در دو انتهای L و تعبیهٔ سینک ظرف‌شویی در مرکز، بهترین حالت ممکن برای رعایت قاعدهٔ «مثلث کار» را ایجاد نمایید!

همچنین توصیه می‌شود با بهره‌گیری از اثاثیهٔ توکار روی یکی از دیوارهای این پلان و قرار دادن اجاق گاز مقابل دیوار روبرویی یخچال و سینک ظرف‌شویی و تبیین فضای کافی جهت رفت و آمد و انجام امور ملزوم، بیشترین کارایی را از این سبک دریافت کنید. (اگر فضای کافی دارید، بهره‌گیری از یک میز غذاخوری در یک گوشه نیز ایده‌ٔ خوبی خواهد بود).

سبک های مختلف طراحی آشپزخانه
سبک های مختلف طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه‌ سبک جزیره‌ای:

یکی از محبوب‌ترین موارد موجود بدون شک سبک جزیره‌ای با صندلی‌هایی در مرکز ‌و پیش‌خوان‌هایی مقابل دیوارهای جانبی می‌باشد!

پلان سبک جزیره‌ای:

در محیط‌های فراخ، بهره‌گیری از جزیره‌های آشپزخانه، علاوه بر کاربردی نمودن فضاهایی که در حالت عادی بیهوده به نظر می‌رسند، محلی بسیار مناسب برای تهیه و مصرف وعده‌های غذایی را نیز تشکیل داده و جلوه‌های بصری بیشتری به طراحی آشپزخانه می‌بخشند.

توصیه می‌شود در این سبک از دکوراسیون آشپزخانه ، سینک ظرف‌شویی، سطل زباله و ماشین ظرف‌شویی را به شکلی متصل و سرهم تعبیه کرده و همچنین از وجود حداقل یک متر فاصله میان کابینت‌ها و جزیره اطمینان حاصل نمایید تا با هیچ‌گونه مشکلی در باز و بسته کردن کشوها و درهای آن‌ها مواجه نشوید. همچنین بهتر است لوازم و تجهیزات موجود روی جزیره را روی یک سمت از آن تعبیه نمایید تا مجبور نباشید دائماً اطراف آن در حال حرکت. جابجایی باشید. «نیکولاس گلدمن»، متخصص Goldman & Rankin نیز در این باره می‌افزاید: «غالب افراد فاصله میان دیوار حائل کابینت و جزیره را ۹۰۰ میلی‌متر در نظر می‌گیرند؛ در حالی که بهترین حالت جهت بالا بردن کارایی و افزودن حس فراخ بودن به محیط، وجود دیوارهایی با حداقل قطر ۱/۱۰۰ میلی‌متر می‌باشد».

رنگ در طراحی آشپزخانه

سریع ترین راه تغییر یک آشپزخانه رنگ کردن آن است. با تنوع رنگهای موجود در بازار دلیلی برای تحمل دیوارها و کابینت های یکنواخت و خسته کننده وجود ندارد. کافیست با چند قوطی رنگ جلوه خاصی به کابینت های قدیمی دهید. | در بالا تصویر سه آشپزخانه باسازی شده قدیمی موجود است که تمامی کارهای که به شما آموزش خواهیم داد در آنها اجرا شده است. برای داشتن آشپزخانه مدرن لازم است تا دیوارها و کابینت ها و تمامی قفسه ها با رنگ دلخواه کدبانو رنگ آمیزی شود. اگر پنجره­ای در آشپزخانه موجود است، باید برای پنجره از رنگ متضاد دیوارها استفاده کنیم تا جلوه ای به طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدهد

در طراحی آشپزخانه خود پرده را نیز همرنگ یا تلفیقی از زرد، قرمز و نارنجی انتخاب کنید. در خرید میز و صندلی آشپزخانه هم دقت کنید که پایه های فلزی و رویهای همرنگ با زوار پنجره باشند. یعنی چنان چه زوار پنجره قرمز است رویه صندلی ها را از پارچه قرمز انتخاب کنید.

تاثیر رنگ در طراحی آشپزخانه
تاثیر رنگ در طراحی آشپزخانه

تزیین پنجره در طراحی آشپزخانه

با انجام کارهای ساده می توانید تغییر قابل توجهی در طراحی آشپزخانه بوجود آورید. به عنوان نمونه با اضافه کردن یک طاقچه چوبی هم عرض پنجره و قرار دادن انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی جلوه خاصی به آن دهید. برای پایه دو طرف می توانید از گچ بری های آماده استفاده کنید. چسباندن کاشی های طرح سنگ: به راحتی در یکی از تعطیلات پایان هفته با خرید کاشی های طرح سنگ که در اندازه های مختلف موجودند و نیز مقداری چسب فضای بین کابینت های بالا و پایین آشپزخانه را خود بدون آن که نیاز به برش زیادی داشته باشند، کاشی جدید کرده، با این کار طراحی آشپزخانه خود را بهبود ببخشید.

استفاده از ظروف زیبا در طراحی آشپزخانه

ظرفهای زیبای آشپزخانه معمولا داخل کابینت قرار می گیرند. فضای بالای کابینت یا نصب چند قفسه روی یکی از دیوارهای آشپزخانه، جای مناسبی برای قرار دادن سبدهای چوبی بزرگ و کاسه های تزیینی است. کاربردها را تغییر دهید

اگر می خواهید اپن آشپزخانه را خود درست کنید، از هر میز یا کابینتی می توانید استفاده کنید مشروط به این که ارتفاع را تنظیم و سطح آن را افزایش دهید. به دنبال راه حل باشید اگر منظره پشت پنجره و در واقع بیرون ناخوشایند است، از بر چسب های طرح دار یا شیشه های طرح دار رنگی استفاده کنید. با خرید شیشه های رنگی و نصب آنها به صورت ثابت این فضا را بسته نگه دارید.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپارفراموشی رمز عبور ؟

Lost Password